V raziskavi, ki so jo pripravili ob praznovanja avtoričinega rojstva 15. septembra, je sodelovalo več kot 15.000 bralcev, od katerih jih je več kot 3200 za najljubšo knjigo izbralo And Then There Were None iz leta 1939, so sporočili iz založbe Mladinska knjiga.
V ospredju zgodbe je deset ljudi, ki se na povabilo gospoda in gospe Owen zberejo na skrivnostnem otoku Soldier Island. Posamezniki, ki se med seboj ne poznajo, ob prihodu na otok izvedo, da sta njihova gostitelja zadržana, zato se jim bosta pridružila čez dan ali dva. Pri večerji jih prekine glas z gramofonske plošče, ki vsakega izmed navzočih obtoži prikrivanja hudega zločina. Takoj po večerji umre mladi Anthony Marsden, a njegova smrt je le uvod v serijo umorov.
Knjiga je v slovenščini prvič izšla v prevodu Jožeta Voznyja pri Prosvetnem servisu, za prevod, ki je izšel pri založbi Učila, je poskrbela Vera Boštjančič Turk.
Agatha Christie (1890-1976) se je v Guinnessovo knjigo rekordov zapisala kot prodajno najuspešnejša pisateljica vseh časov. Njena dela so prodali v okoli dveh milijardah izvodov. Velja tudi za najbolj prevajano avtorico, saj naj bi bila njene knjige prevedene v več kot 100 jezikov. Mojstrski zapleti v več kot 80 romanih so privlačni za vse ljubitelje dobre kriminalke.
Glasovanje je bil le eden izmed številnih projektov in dogodkov, s katerimi so letos že in še bodo obeležili avtoričino obletnico rojstva. Konec avgusta so v londonski Bankside Gallery odprli razstavo doslej v javnosti neznanih fotografij, ki prikazujejo slovito pisateljico, med 11. in 20. septembrom pa bodo avtorici v spomin pripravili poseben mednarodni festival.