Imena darovalcev bodo vgravirali v stekleno skulpturo, ki bo zrasla v Mozirju. Donacije bo mogoče nameniti Rdečemu križu Slovenije, Karitasu, Slovenskemu društvu Hospic, Društvu Vesele nogice, Humanitarnemu društvu Hrana za življenje, Društvu SKAM, Zavodu Nazaj na konja, Lajki – društvu za zaščito in pomoč živalim v stiski ali Društvu za zaščito živali Pomurja.
Organizacije bodo zbrana sredstva namenile za svoje točno določene programe. Kot so sporočili organizatorji, bo vsak, ki bo katerikoli izmed omenjenih organizacij daroval vsaj 20 evrov, za vedno zapisan na skulpturi, ki bo zrasla v Mozirju. Skulptura bo v obliki satja, ker je rdeča nit celotnega projekta medsebojna pomoč in dobrodelnost. Idejo o čebeli kot simbolu tega projekta je prispeval mednarodno uveljavljen umetnik Oskar Kogoj, ki bo tudi oblikoval osrednji del skulpture – čebelo.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
V okviru projekta lahko darovalci prispevke darujejo neposredno eni od humanitarnih organizacij, brez kakršnegakoli posredovanja. Cilj projekta na globalni ravni je zbrati deset milijonov dolarjev za različne dobrodelne organizacije s pomočjo donatorjev s celega sveta. Začenjajo v Sloveniji, v mesecu dni po zagonu pa bodo projekt razširili v tujino.
Prav tako želijo v naslednjih letih pripeljati milijon novih turistov v Slovenijo. Skulptura satja bo namreč rasla z vsako donacijo in sčasoma lahko postane ne le nova turistična zanimivost, ampak tudi največja steklena skulptura na svetu, ki bo privabljala nove turiste, je v sporočilu zapisal avtor in pobudnik projekta Marijan Ogorevc.