Emisije in poraba so nekakšen pesek v oči in hkrati lahko marketinško orodje za privabljanje kupcev. A tisto, kar piše v oglasih in na papirju ob avtomobilu, je podatek, ki ga avtomobilski proizvajalci dobijo na podlagi testiranj v laboratorijih, ne na običajnih cestah. No, od septembra 2017 (uradno še ni sprejeto) bodo proizvajalci morali avtomobile popeljati na preizkuse v realne pogoje. Na običajno cesto in v promet, se razume. Seveda jim tak predlog niti najmanj ne diši, saj bodo za natančne spremembe izvedeli šele čez nekaj mesecev, časa za prilagoditev pa naj bi bilo občutno premalo.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
V Parizu in Londonu oblasti že dlje časa razmišljajo, da bi do leta 2020 v središčih mest preprosto prepovedali avtomobile z dizelskimi motorji.
Največjo težavo za nekatere organizacije, ki so uspele z novim predlogom EU, predstavljajo dizelski motorji, ki jih je na evropskih cestah že več kot polovica. Ti sicer ponudijo nizko porabo in manjše izpuste, a obenem ustvarjajo visok delež dušikovega oksida (NOx), ki povzroča raka, astmo in druge oblike obolenj. V Parizu in Londonu oblasti že dlje časa razmišljajo, da bi do leta 2020 v središčih mest preprosto prepovedali avtomobile z dizelskimi motorji, kar pa bi zagotovo prineslo novo vrsto kaosa in pretrese na avtomobilskem trgu.