A nista edina uspešna tekmovalca; v Krakovu šesto, v belgijskem Diepenbeeku pa celo četrto mesto sta si priplesala Luka Brulc in Julija Horvat, pa tudi to še ni vse: v Diepenbeeku je bila že peterica slovenskih parov v finalu v vseh treh kategorijah.
Rock 'n' roll sta v Slovenijo prinesla Fredi Novak in Viktorija Tomič, ki sta se leta 1978 udeležila svetovnega plesnega kongresa Intaco; tam so plesnim učiteljem iz Evrope rock 'n' roll predstavili kot obujeni ples, ki naj bi ga ti ponesli v plesne šole. V Sloveniji so ga začeli poučevati v klubu Tine Rožanc; na prvih plesnih tečajih sta plesala tudi Mirjam Kerpan, ki je zdaj predsednica Svetovne rock 'n' roll zveze, in Marko Hren, zdaj ugledni mednarodni sodnik, ki s soplesalko Anito Vihtelič že 25 let uspešno vodi Plesno mesto – poleg drugih plesnih zvrsti je močno jedro te šole prav rock 'n' roll.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Iz prvih generacij plesalcev se je razvila odlična ekipa trenerjev, ki vedno znova plesne pare pripravi do te mere, da so »marsikomu trn v peti«. Kot kaže, bo tudi letos tako. Dve drugi mesti para Arh-Matečko, zdaj tudi drugo mesto para Štrukelj-Gajski, pa še tri finalne uvrstitve v Diepenbeeku – vse to daje slutiti, da bo treba na Slovence še kako računati tudi na prihodnjih tekmovanjih, denimo 30. maja v Rusiji pa tudi 6. in 7. junija v Ljubljani, kjer bo dvodnevni rock 'n' roll in boogie woogie turnir za vse kategorije.
Vse najboljše rock 'n' roll pare Plesnega kluba M pa si boste lahko ogledali 17. maja na 25-letnici Plesnega mesta, kjer bo poleg rock 'n' rolla mogoče videti plesalce vseh plesnih stilov, med njimi tudi svetovne prvake v street plesu. Anita in Marko z glasbenimi gosti napovedujeta dogodek, kot ga še ni bilo.