O svoji težki izkušnji je napisala knjigo V objemu življenja. Maja Oderlap jo je povabila v oddajo Iskreno z Majo, v kateri sta se odkrito pogovorili o vsem, kar je Nino pripeljalo do bolezni, ki bi jo lahko stala življenja.
Kot otrok je bila nemirna, neukrotljiva, trmasta, pravo nasprotje 5 let starejšega brata. Njen sinko Marlon, prvošolec, pa je bolj nežen, čustven, sočuten, občutljiv, ima "zen gen" po Nininem možu, Dejanu Kontrecu, čeprav zna biti tudi trmast. Nina se zanj boji, da se bo moral še utrditi, da bo lažje krmaril skozi ta divji, kruti svet.
Nina je del Marlonovega otroštva zamudila, preležala, brez energije. Zbolela je kmalu po porodu, zaradi pretiranega perfekcionizma, za vse je želela, da je popolno. Ko je rodila, je njeno življenje dobilo smisel, začutila je brezpogojno materinsko ljubezen. Potem pa jo je pretirana skrb za otroka pahnila v izgorelost. Njeno telo se je uprlo. Bila je neznosno utrujena. Ker ni prisluhnila telesu, se je izčrpanost prevesila v bolezen, mialgični encefalitis. Več let je trajalo, da se je pobrala. Tudi zdravniki ji niso prisluhnili. Možnost ozdravitve je bila polovična, a Nina se je odločila, da bo bolezen premagala. Ugotovila je, da je zelo močna ženska in da se ima rada. Bolezen jo je boleče pregnetla, soočila se je s svojimi strahovi, pomanjkljivostmi in se jih osvobodila. Naučila se je, da je popolnost razdiralna. Danes z lahkoto reče "ne". Naučila se je tudi, da je lepo živeti preprosto. Kavica z možem, izleti z Marlonom, obiski staršev, rada je doma. "Malo je potrebno, da je človek vesel in zadovoljen. Uživam preprosto življenje s svojo družino", je strnila Nina.
Nina ni več takšna kot nekoč, si je pa zdaj veliko bolj všeč. V prihodnosti si želi še stati na odru, zapeti kakšno pesem in morda študirati psihoterapijo.