Državno gledališče v Hannovru je sporočilo, da je Goecke s tem povzročil veliko škodo državni operi in državnemu baletu, »zato ga je vodstvo gledališča nemudoma suspendiralo in mu do nadaljnjega prepovedalo obisk hiše, da bi tako zaščitili baletni ansambel in državno gledališče pred nadaljnjo škodo«.
Goeckeja so tudi pozvali, da se v naslednjih dneh opraviči in vodstvu gledališča pojasni dogodek, preden ga bodo obvestili o nadaljnjih korakih, so še sporočili iz gledališča.
Z iztrebkom svojega psa nad obraz kritičarke
Na premieri baletnega večera z naslovom Vera - ljubezen - upanje je baletni direktor kritičarko nemškega časnika Frankfurter Allgemeine Zeitung Wiebke Hüster v avli operne hiše med odmorom po obrazu pomazal s pasjimi iztrebki zaradi njenih negativnih kritik na račun nove Goeckejeve predstave V nizozemskih gorah, ki jo je uprizoril na sedežu nizozemske vlade v Haagu. Zagrozil ji je tudi, da ji bo prepovedal obiskovanje nadaljnjih predstav, in jo obtožil, da je odgovorna za odpovedovanje sezonskih vstopnic v Hannovru. Hüsterjeva je snov na obrazu takoj prepoznala kot pasji iztrebek in zato vložila tudi kazensko ovadbo.
Direktorica državne opere Laura Berman je povedala, da so po incidentu nemudoma navezali stik s kritičarko ter se ji osebno in javno opravičili. »Državna opera v Hannovru je odprt kraj spoštljivega sodelovanja in izmenjave,« je dejala. Dodali so tudi, da je bila osebna integriteta kritičarke kršena »na nepopisen način« ter da je Goecke s svojim »impulzivnim odzivom« kršil temeljna pravila gledališča.
Čeprav priznava, da je bilo ekstremno, mu ni žal
Vodja baleta se je po dejanjih zdel nepokoren. V pogovoru za javno radiotelevizijo NDR je sicer Goecke priznal, da njegova »izbira sredstev ni bila super, absolutno«. Dodal je še: »Seveda tudi družbeno to zagotovo ni priznano ali spoštovano, če se nekdo zateče k takšnim sredstvom.« Poudaril je, da česa takega še nikoli ni storil in da je bil »nekoliko šokiran nad seboj«. Kljub temu pa je prepričan, da je »dolgoletno umazovanje njegovega dela« sicer cena, ki jo je moral plačati za to, da je bil na očeh javnosti, vendar pa za vsako stvar obstaja svoja meja.
Vodja podružnice Nemškega združenja novinarjev na Spodnjem Saškem Frank Rieger je incident označil kot napad na svobodo medijev: »Umetnik mora prenesti kritiko, tudi če se zdi pretirana. Kdor se nanjo odzove z nasiljem, je nesprejemljiv. Napad na novinarja je napad na svobodo tiska.« Nemško združenje novinarjev je prav tako obsodilo napad.