Estrada

O magični moči Altaja z Bownovo terapevtko Sabino Cimerman

Lara Jelen, Maja
30. 8. 2018, 15.01
Deli članek:

Določeni kraji na svetu so še posebej priljubljeni med posameznimi skupinami ljudi. Tako je Altaj zadnja leta pri vrhu na seznamu želja slovenskih alternativnih zdravilcev, terapevtov in tudi nekaterih zdravnikov.

Altaj
Znano je, da ima vsako drevo svojo moč, v sibirsko cedro pa se je Sabina na Altaju kar malo zaljubila.

Kaj je tam tako posebnega, smo vprašali priznano Bownovo terapevtko Sabino Cimerman, ki se je z Altaja vrnila pred kratkim.

Sabina se je na Altaj prvič odpravila pred tremi leti, ko je, kot pravi sama, v globini duše in srca začutila, da mora tja, na to »nenavadno«, sveto območje. Notranji klic je bil zelo močan, zato mu je sledila. In še danes je vesela, da je to storila.

Preberite tudi: Mama jo je pri 19 letih zaklenila v stanovanje. Kliknite TUKAJ!

Najmočnejši energijski center na svetu

Altaj v altajskih jezikih pomeni Zlata gora. »Ima še dve imeni, Belovodje in Severna Šambala. Vsako poimenovanje pa ima svoj pomen, ki izhaja iz legend in pripovedi. Po izročilu starodavnih modrecev se na tem območju odvija proces obnavljanja duhovne energije na zemlji. Altaj po mnenju mnogih teozofov in v zadnjem obdobju tudi znanstvenikov velja za najmočnejši duhovno-energijski center na svetu, pripoveduje sogovornica, ki je tam tudi prvič zajezdila konja in se z njim še isti dan odpravila na treking po čudoviti pokrajini. Kilometre in kilometre dolga pot me je popolnoma pomirila, nahranila dušo in srce z vso lepoto, ki sem jo doživela. Prešli smo mnogo prelazov, pokrajin, rek, potokov in jezer. Bila sem očarana nad pokrajino, mirom in tišino, ki je bila ves čas prisotna,« pripoveduje o svojem prvem potovanju po Altaju. Vse od takrat se tja redno vrača vsaj za mesec dni.

Tam ne poznajo stresa

Ko je na Altaju prvič obiskala vas Kučerla, jo je kot Bownovo terapevtko zanimalo, kakšno energijo imajo tamkajšnji ljudje in s kakšnimi težavami se srečujejo. Bila je šokirana. »Ljudje so brez kakršnegakoli stresa, njihova telesa so mirna, lahko rečem spokojna. Se pa zaradi trdega dela, ki ga opravljajo, soočajo s fizičnimi težavami. Imajo namreč devet mesecev zime in le tri mesece poletja.« Prepričana je, da Altajci ne poznajo stresa ravno zaradi pristnega in neprestanega stika z neokrnjeno naravo. »Ko slednjo začutiš v vsem svojem dojemanju s srcem, dušo, očmi, vonjem, zavedanjem, te posrka. Ne moreš verjeti, da obstaja še kakšen del na našem planetu, ki je tako čist, tako plemenit, tako neokrnjen. Ljudje živijo zelo skromno in obenem bogato, saj jim narava daje vse, kar potrebujejo za življenje

Altaj
Ker se je konj prosto pasel v gozdu, so njegovega lastnika oglobili s kaznijo 400 evrov.

Zaljubljena v sibirsko cedro

Znano je, da ima vsako drevo svojo moč, v sibirsko cedro pa se je Sabina na Altaju kar malo zaljubila. »Zrak v cedrinih gozdovih je zelo čist, lahko bi rekla prav sterilen, kar je bilo tudi znanstveno dokazano. Šotor sem zato vedno postavljala na kraje, kjer je stala cedra. Tako varno sem se počutila pod njeno krošnjo in obenem tako počaščeno, da sem lahko v njeni bližini. Energijo cedre občutiš, če samo ležiš pod njo, in še močneje, če se nasloniš nanjo. Ko sem se prvič ozrla po njenem deblu, sem na njem videla polno kristalizirane smole. Domačini jo imenujejo živica. Njena zdravilna moč me je prevzela,« pravi in mimogrede poudari, da domačini nikoli ne posekajo zdravega cedrinega drevesa.

Preživite čim več časa v naravi!

Z rednim obiskovanjem Altaja lahko izkušena terapevtka le še dodatno potrdi, da ima narava moč in da je zato smiselno, da vanjo zahajamo čim večkrat. Tudi v Sloveniji. »Menim, da je zelo pomembno za vsakega med nami, da preživi veliko časa v naravi. Predvsem je pomembno opazovanje narave, lepot, ki nam jih ponuja. To lahko počnemo že doma, na svojem vrtu opazujemo drevesa, ki počasi odmetavajo obarvano listje. Sedemo ali ležemo pod krošnjo,« poziva. Če vrta nimamo, se odpravimo v gozd, vohamo mahove, objemamo drevesa in opazujemo njihova debla. »Živimo v čudoviti deželi, kjer imamo mnogo gozdov, rek, jezer, slapov, potokov, travnikov, zelenic, pa tega mnogokrat ne vidimo. Imamo veliko energijskih centrov, ki so zelo močni, a smo nanje kar pozabili. Najdite v naravi tisto, kar vas najbolj pritegne, in se redno vračajte. Posledično boste mnogo manj pod stresom, občutili boste srečo, ki se je zdaj kar nekam izmuznila. Saj vemo, da vse izhaja in nas,« opozarja in poziva, da si vsak med nami vzame čas za vse te lepote.

Altaj
Gorsko območje v Sibiriji je oddaljeno od hitrih cest in mest.

Kje je Altaj?

Altaj je gorsko območje v Sibiriji, oddaljeno od hitrih cest in mest. Če ga želite obiskati, boste morali najprej z letalom odleteti v Moskvo, od koder vas bodo z avtomobilom odpeljali do vasi Kučerla, zadnje vasi v Ust-Kokskem rajonu. Od tod naprej ni več civilizacije in cest in ravno tu se pravo popotovanje po Altaju začne. Nič trgovin, samo narava vse naokoli. Pot se nadaljuje s konji, ki vas popeljejo po goratem svetu, ki se ga je prijelo ime Srce Zemlje. Na vodeni treking se obiskovalci odpravijo celo brez telefonov, saj so vodiči prepričani, da lahko popotniki le tako doživijo pristen stik z naravo in samim sabo. Pravi šok za marsikoga, ki je navajen sodobnega življenja, torej. Tu ni daleč do spoznanja, da je edino, kar zares in najbolj potrebujemo, pristen stik z naravo. Tega lahko seveda najdemo tudi v bližini doma, saj imamo Slovenci to srečo, da smo obdani s prečudovitimi gozdovi.