Avgust je tudi mesec, ko začnemo obirati slive, razveselijo nas tudi breskve, marelice, nektarine, hruške in nekatere zgodnje sorte jabolk. Pri poznejših sortah pa že opažamo veselo debelitev, zato veje, ki so izjemno polne, podpremo.
Razsadimo jagode
Ne pozabimo tudi na jagode. Če smo nove poganjke ali živice že sproti potikali v lončke, da so se v njih lepo ukoreninile, jih bomo lahko kmalu presadili na svoje. Če se živice še niso ukoreninile, jih pustimo do prihodnjega leta.
Preberite tudi: Prevzemite nadzor nad zapravljanjem! Kliknite TUKAJ!
Še zalivamo, a manj gnojimo
Paradižnik je v popolnem zorenju. Glede na precej sončne dni z visokimi temperaturami ga izdatno zalivamo, a le zvečer. Pazimo, da sproti odstranjujemo spodnje liste, ki se začnejo barvati, saj paradižnik tako ubranimo pred plesnijo. Zalivamo tudi papriko, ki se v teh tednih že lepo barva in zgolj še pridobiva na velikosti. Rastline počasi prenehamo gnojiti. Tu in tam jim lahko privoščimo koprivno gnojilo, a raje skrbimo, da bomo rastline zavarovali pred škodljivci. Uporabljamo zgolj še naravna sredstva, saj so na rastlinah že plodovi. Pripravimo jih iz njivske preslice, kombinacije čebule in česna, kopriv in podobnega.
Na prazne gredice lahko že posejemo motovilec in hitro rastočo rukolo ter kitajsko zelje.
Avgustovska setev
Na vrtu je nastalo že nekaj praznih mest, od solate, nizkih sort fižola in zelenjave, ki rodi v začetku poletja. Tja posejemo hitro rastočo rukolo, radič, blitvo, špinačo, tržaški solatnik, zimski por, česen in drugo zelenjavo, ki jo želimo nabirati še v pozni jeseni ali zgodaj spomladi. Seveda je zdaj tudi primeren čas za setev solat, ki bodo oblikovale glavice sredi septembra. Ne pozabimo še na kitajsko zelje, korenček, špinačo, blitvo, kolerabo, konec meseca pa mesto namenimo še čebuli majski srebrnjak.