Da bi dobile službo, morajo te opraviti posebna izobraževanja – vzgajanje bodočih vladarjev pač ni mačji kašelj. Izbrskali smo nekaj zahtev, ki jih evropski dvori ženskam postavljajo kot pogoj, da jim zaupajo svoje otročiče.
Ker ni v navadi, da bi uporabljali samolepljive papirnate plenice za enkratno uporabo, se je treba naučiti na ritko privezati plenico iz blaga.
Prostor, kjer se otroci igrajo, mora biti brezhibno pospravljen
To navodilo je seveda težko izpolnjevati, saj otroci med igranjem vse razmečejo. Za njimi torej kocke in igračke pospravljajo sproti, že med igro.
Usposobljene morajo biti za fizično zaščito otrok
Najsi gre za resnično nevarnost ali morda samo za nadležne fotografe – kraljevske varuške morajo biti mojstrice vsaj ene od borilnih veščin, da bi lahko otroke ubranile v vsaki situaciji.
Sposobnost hitre vožnje z avtomobilom je nujna
Poleg usposobljenosti, da po cesti drvijo, morajo varuške prestati vse spretnostne teste za volanom – če bi morale z otroki ubežati norim oboževalcem, na primer.
Pretirano in vpadljivo ličenje je strogo prepovedano
Nujno za sprejem v službo je, da je varuška zelo dobra plavalka in ima opravljen tudi tečaj za reševalko iz vode.
Pogojno je dovoljeno le nežno obarvano rdečilo za ustnice. Kadar varuška za v javnost obleče uniformo, je dovoljeno malce več ličil, a videz mora ostati naraven.
Vpadljivi nakit in modni dodatki so prepovedani
Pogojno so dovoljeni droben nakit in minimalni modni dodatki.
Nujni sta fizična moč in sposobnost upravljanja 30-kilogramskega vozička
Večina evropskih kraljevih družin za svoje dojenčke uporablja vozičke znake Silver Cross, ki pa niso le kakovostni, ampak tudi najtežji.
Nobena od varušk še ni potožila, da bi bili kraljevi otroci bolj zahtevni od običajnih.
Varuške morajo obvladati vsa pravila zdravega prehranjevanja
To pravilo ima še podpravilo – varuška mora poskrbeti, da kuharji pripravljajo zdravo hrano, in se tudi potruditi, da jo otroci pojedo – da jim s tem privzgoji dobre navade.
Treba je znati hitro pomiriti otroka, ki joka
To pravilo seveda velja 24 ur na dan; tudi ponoči, če otroci jočejo, zanje poskrbijo varuške, in ne starši.