45 let je dolga doba. Dolga za enega, za par, kaj šele za skupino. Skupina Faraoni je nastala v časih, ko so zasedbe igrale po plesih. Njihov repertoar je bil tako poln priredb, ki pa so jih znali izjemno odigrati. Faraoni so bili ena prvih pop skupin v nekdanji Jugoslaviji, kjer so jim predvsem zavidali dobre inštrumente, do katerih so imeli čez mejo v Italiji pač malo krajšo pot kot tisti z drugih koncev nekdanje države.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Faraoni so bili zaradi izvrstnih inštrumentalnih in vokalnih sposobnosti tako cenjeni, da so spremljali največje zvezde nekdanje države – tudi Oliverja Dragojevića in Terezo Kesovijo, ki bosta gosta na koncertu 24. oktobra v dvorani Tivoli. Zanimivo je, da so imeli prav v tej dvorani svoj prvi ljubljanski nastop. To seveda ni bil koncert avtorskih skladb, temveč so igrali uspešnice tistega časa za plesno druženje.
Faraoni imajo zdaj kup svojih skladb, med katerimi so nekatere že praktično zimzelene. Z E tristamente so prvič zmagali na festivalu Melodije morja in sonca, z Mi ljudje smo kot morje pa še drugič, navdušili pa so tudi s skladbami Sem takšen, ker sem živ, Kar je res, je res … Prav v času festivala so Faraoni pogosto pripravljali druženja na ladji, kjer so se zbrali novinarji in glasbeni kolegi, ki so bili pač zaradi MMS na Obali.
Vodja zasedbe Nelfi Depangher je povedal, da so tudi letos nameravali pripraviti kaj podobnega, vendar so si zaradi slabega vremena premislili in se tako odločili, da je druženje bolj napoved koncerta. Zanimivo je, da so za kraj dogodka izbrali Muzej polpretekle zgodovine. Seveda malo zato, ker je organizator tudi lastnik muzeja, vendar niso mogli skriti, da so navdušeni nad razstavnimi eksponati, ki so zaznamovali tudi njihovo mladost.