Zgrajeno okoli leta 1811 je prvotno služilo kot skladišče tobaka, ki so ga uvozili v Veliko Britanijo. Danes je stavba pod spomeniškim varstvom, kar pomeni da brez soglasja oblasti ni dovoljeno nikakršno poseganje v zunanjost ali notranjost zgradbe. Za samo poslopje so bili že nekajkrat pripravljeni različni načrti spremembe namembnosti v trgovsko središče, luksuzni stanovanjski kompleks, hotel, vendar dandanes poslopje, z izjemo različnih prireditev, ki jih prirejajo v poslopju, sameva. Kot zanimivost - Tobacco Dock je v privatni lasti; lastnik je investicijsko podjetje iz Kuvajta, Messila house.
S svojo masivno notranjostjo in pristno angleško zunanjostjo je bil Tobacco Dock že devetič prizorišče Londonske tattoo konvencije. Že prvi dan nas je ob otvoritvi pričakala dolga vrsta obiskovalcev, ki so čakali na vstop na prizorišče. In imeli so kaj videti. Poleg kar več kot tristo sodelujočih mojstrov tetoviranja iz celega sveta, je konvencija postregla tudi z bogatim spremljevalnim programom, ki se je odvijal na dveh odrih in pestro množico obiskovalcev.
Medtem ko se je, predvsem moški del obiskovalcev, navduševal nad performansi skupine Fuel Girls, umetnice Cervene Fox, Janet Fischietto, Elegy Ellem in ostalih, so si sledili na različnih prizoriščih znotraj Tobacco Docka tudi ostali dogodki; promocija Tattoo Energy koledarja s tattoo modelom Cleo Wattenström, različne razstave, tekmovanje za Miss Pinup UK 2013,… Množico pred poslopjem je s svojim spektakularnim ognjenim programom večkrat dnevno zabaval tudi Simon Chainey, mlajši del obiskovalcev pa je s svojim laserskim šovom in ostalimi posebnimi efekti navdušil stalni gost Londonske tattoo konvencije, Predatron.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Poskrbljeno pa je bilo tudi za glasbeno zabavo. V delu Tobacco Docka, imenovanem The Voodoo Crypt, so se v treh dneh zvrstili nastopi skupin Henry's funeral shoe, Vince Ray and the Boneshakers, Pussycat & The Dirty Johnsons, Empress of Fur in ostalih. Največ pozornosti so pritegnili glavni nastopajoči prvega večela, američani Fun Lovin Criminals. Malce starejši bralci se jih boste najverjetneje spomnili po hitu Scooby Snacks, ki vsebuje izseke iz filmov Quentina Tarantina, Pulp Fiction in Reservoir Dogs.
Poleg visokega števila je konvencija postregla tudi z zavidljivo kvaliteto sodelujočih mojstrov tetoviranja. Imena kot so Ami James (Love Hate Tattoo Studio - Miami, Florida, ZDA; mnogim najbolj poznan kot zvezda TV oddaje Miami Ink), Alex de Pase (Italija), Robert Hernandez (Španija), Matteo Pasqualin (Italija), Jee Sayalero (Španija), Moni Marino (Avstrija), Chris Garver (Tatoo studio Invisible NYC, ZDA, zvezda TV oddaje NY Ink), Matt Jordan (Nova Zelandija), Domantas Parvainis (Litva), Remis Cizauskas (Irska), Tony Salgado (ZDA), Todd Noble (ZDA), Ivana Belakova (ZDA), Benjamin Laukis (Avstralija), Boris (Madžarska), japonca Horikazu in Kazuyoshi, ki nadaljujeta tradicijo verjetno najbolj znane japonske družine mojstrov tetoviranja Horiyoshi, Miguel Bohigues (Španija) in ostali ljubitelja tovrstne umetnosti težko pustijo ravnodušnega. Že samo opazovanje takih mojstrov pri delu je nekaj posebnega, ko pa lahko vidiš, kako na telesih nastajajo prave umetnine, ostaneš brez besed.
Za vse, ki si boste morda zaželeli delček tovrstne umetnosti tudi na svoji koži, pa še podatek, da bo jubilejna, Deseta Londonska tattoo konvencija, naslednje leto od 26. do 29.septembra na isti lokaciji. Vsekakor vredna obiska.