Kozmus ostal brez odličja
Primož Kozmus je predzadnji dan atletskega evropskega prvenstva v Zürichu v metu kladiva zasedel šesto mesto (77,46 m). Zmagal je Madžar Krisztian Pars (82,69 metra). Drugo mesto je osvojil Poljak Pawel Fajdek (82,05), bronasto medaljo pa je osvojil Rus Sergej Litvinov (79,35).
Kozmus, tretji po drugi seriji, je v naslednji vrgel le 75,46, Fajdek je presegel 80 m, vendar je sodnik zaradi prestopa dvignil rdečo zastavico. Tudi Ziolkowski in Litvinov sta ostala brez izida, Pars pa je serijo končal z izjemnim metom 82,18 m in se ponovno zavihtel na vrh.
Najboljši slovenski atlet vseh časov je bil tako po polovici tekmovanja na tretjem mestu, zaostajal je za Parsom in Fajdekom. V četrti seriji se je Slovak Marcel Lomnicky (76,89). Pars in Ziolkowski nista izboljšala svojih dosežkov, Kozmus, Fajdek in Litvinov pa so ostali z neveljavnima meti. Kozmus je bil pred zadnjima dvema serijama še vedno na tretjem mestu.
Krivicki, pred tem osmi z zgolj enim veljavnim metom, je z 78,05 m v peti seriji Kozmusa najprej potisnil na četrto mesto, Ziolkowski se je s 77,36 m povsem približal Kozmusu, na drugo mesto pa se je z 79,35 m zavihtel Litvinov, nato ga je na tretje mesto potisnil Fajdek z drugim metom finala prek 82 m (82,05), Pars pa je vrgel 81,69 m.
Kozmus je v predzadnji seriji, ko je padel na peto mesto, vrgel krepko pod 70 m in nato drugič zapored prestopil. Krivicki je v finalni seriji vrgel 78,50 m in ostal četrti, Ziolkowski je z 78,41 m prehitel Kozmusa na petem mestu. Litvinov je prestopil, Kozmus, šesti pred svojim zadnjim metom, pa je na njem tudi ostal, saj je orodje vrgel zunaj sektorja, označenega za pristanek kladiva.
Pars, ki je z 82,69 m prav v zadnji seriji dosegel največjo daljavo tekme, in Fajdek sta nadaljevala zbiranje odličij, Litvinov pa je osvojil prvega na velikem tekmovanju. Doslej je bil najvišje na velikih tekmah leta 2009, ko je bil na SP v Berlinu peti. Tako v metu kladiva še niti približno ni dosegel svojega očeta, prav tako Sergeja, ki je bil olimpijski zmagovalec v Seulu leta 1988, olimpijski podprvak v Moskvi in dvakratni svetovni prvak