Švicarji v osmino finala s "hat-trickom" Shaqirija

STA/J.P.
26. 6. 2014, 07.30
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Švicarska nogometna reprezentanca je v tretjem krogu svetovnega prvenstva v Braziliji (skupina E) v Manausu premagala Honduras s 3:0 (2:0).

Švica je osvojila drugo mesto v svoji skupini, na treh tekmah pa je premagala Ekvador z 2:1 in Honduras z 2:0 ter izgubila proti Franciji z 2:5. V osmini finala se bo pomerila z Argentino, njun dvoboj pa se bo v torek, 1. julija, v Sao Paulu pričel ob 18. uri. Honduras je skupinski del končal na zadnjem mestu, na treh tekmah pa je doživela tri poraze: proti Franciji je izgubil z 0:3, proti Ekvadorju z 1:2, proti Švici pa z 0:3.

Nogometaši iz dežele sira in čokolade so sijajno odprli tekmo. Josip Drmić se je že v prvi minuti znašel v sijajni priložnosti, a je njegov strel iz bližine vratar Noel Valladares ubranil na čudežen način, le pet minut kasneje pa je bil nemočen ob natančnem in močnem strelu igralca Bayerna iz Münchna Xherdana Shaqirija s 25 metrov.

V nadaljevanju so nogometaši iz Hondurasa vzpostavili ravnotežje, igra je bila veliko bolj enakovredna. V 31. minuti so strpni Švicarji izkoristili grobo napako tekmečeve zadnje vrste, 22-letni Shaqiri pa je po dvojni podaji z Drmićem še v drugo zadel za 2:0.

Honduras je v drugem polčasu zaigral bolj pogumno, v 52. minuti je Jerry Bengtson že preigral švicarskega vratarja Diega Benaglia, žogo pa je z golove črte izbil Ricardo Rodriguez. Izbranci Kolumbijca na honduraški klopi Luisa Suareza so tudi v nadaljevanju imeli pobudo, navkljub nekaterim (pol)priložnostim pa niso dosegli gola, čeravno švicarska obramba ni bila na pričakovani kakovostni ravni.

V 71. minuti so izbranci Ottmarja Hitzfelda znova pičili: Drmić je - tako kot pri drugem golu - v ogenj poslal Shaqirija, ki je dosegel drugi "hat-trick" na letošnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji. Pred tem je to uspelo Nemcu Thomasu Müllerju na obračunu proti Portugalski.

* Arena Amazonia, gledalcev 37.000, sodniki: Pitana, Maidana, Belatti (vsi Argentina).
* Strelec: 0:1 Shaqiri (6.), 0:2 Shaqiri (31.), 0:3 Shaqiri (71.).
* Honduras: Valladares, Beckeles, Bernardez, Figueroa, J. Garcia, Boniek (od 77. Najar), W. Palacios, Claros, Espinoza (od 46. Chavez), Bengtson, Costly (J. Palacios).
* Švica: Benaglio, Lichtsteiner, Djourou, Schär, Rodriguez, Behrami, Inler, Shaqiri (od 87. Džemaili), Xhaka (od 77. Lang), Mehmedi, Drmić (od 72. Seferović).
* Rumeni kartoni: J. Palacios.
* Rdeč karton: /.

Estrada

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika