Phoenix premagal Milwaukee, Dragić 15 točk

STA / J. P.
5. 1. 2014, 10.18
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je ekipa Phoenix Suns v noči na nedeljo gostila Milwaukee Bucks in zmagala s 116:100. Slovenec Goran Dragić je v 29 minutah dosegel 15 točk, šest podaj in skok. S 24 točkami je bil tokrat najboljši Gerald Green, pri Milwaukeeju je Brandon Knight dosegel točko več.

Milwaukee je trenutno najslabša ekipa v ligi, zato je bilo zgolj vprašanje za koliko točk bo izgubila. Bucksi so v letošnji sezoni poskusili že s 15 različnimi peterkami, a še nobena jim ni prinesla zadovoljive igre. Priložnost na parketu je pri soncih dobro izkoristil Gerald Green, ki je zamenjal Erica Bledsoeja ter ob tem dosegel rekord sezone s 24 točkami, k izkupičku pa dodal še rekordnih pet ukradenih žog.

V ostalih tekmah so Indiana Pacers premagali New Orleans Pelicans z 99:82, Orlando Magic so s 94:110 izgubili proti Miami Heat, New Jersey Nets so bili od Cleveland Cavaliers boljši z 89:82, Chicago Bulls pa od Atlanta Hawks z 91:84. Minnesota Timberwolves so proti Oklahoma City Thunder izgubili s 111:115, San Antonio Spurs so Los Angeles Clippers ugnali s 116:92, Portland Trail Blazers so proti Philadelphia 76ers izgubili z 99:101, Sacramento Kings pa proti Charlotte Bobcats s 103:113.

"Pravzaprav mi je bilo lahko. Moji soigralci so naredili vse. Drug drugega so spodbujali, podajali žogo, sam pa sem le izkoristil ponujeno ter se zanašal na svojo telesno pripravljenost," je po tekmi dejal Green. Channing Frye je dodal 22 točk, za tri je metal 6-9, medtem ko je Dragić 13 od skupaj 15 točk dosegel v drugem polčasu. Markieff Morris je za sonca dodal 14 točk, ekipa pa je zmagala na 11 tekmi od zadnjih 14.

Brandon Knight je dosegel 25 točk za Milwaukee, O.J. Mayo pa je 18 točk od skupaj 20 zbral v drugem polčasu. "Če nasprotniku omogočiš toliko lahkih košev, potem je skoraj nemogoče iztržiti zmago. Sploh ko gre za tekme v gosteh," je bil po tekmi realen Mayo. Phoenix je ob polčasu vodil že za 20 točk, v tretji četrtini tudi za 23 in poraz Bucksov je bil neizbežen.

Drugi slovenski predstavnik v NBA Beno Udrih bo drevi z New York Knicks gostoval pri ekipi Dallas Mavericks.

Estrada

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika