Union Olimpija - Krka 66:60 (20:19, 30:39, 43:52)

U.K.
24. 5. 2014, 20.37
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugi tekmi finala lige Telemach v ljubljanski dvorani Tivoli premagali Krko s 66:60 (20:19, 30:39, 43:52) in izid v zmagah izenačili na 1:1.

Nikola Miljković

Izbranci ljubljanskega trenerja Aleša Pipana so na prvi tekmi finalne serije v novomeški prestolnici klonili šele po podaljšku, na današnji drugi tekmi v legendarni dvorani pod Rožnikom pa so po odlični predstavi v zadnji četrtini ukanili petkratne zaporedne državne prvake in izid v zmagah izenačili na 1:1. Tretja tekma bo v torek, 27. maja, v Novem mestu, ekipi pa igrata na tri zmage.

Začetek drugega finalnega dvoboja je "spominjal na zlate čase tivolske košarke": ljubljanska zasedba je prikazala poletno predstavo in si po pičlih štirih minutah priigrala vodstvo desetih točk (13:3). Novomeščani so imeli slab odstotek meta, prebudila sta jih šele energija Jake Klobučarja in Eda Murića, ki sta med 4. in 6. minuto vstopila na igrišče s klopi za rezervne igralce.

Državni prvaki so v nadaljevanju povsem vzpostavili ravnotežje na igrišču in v 12. minuti prvič izenačili (20:20), pet minut kasneje pa s trojko Jasmina Hukića tudi prvič na dvoboju povedli z 28:25. Končnica je bila njihova domena, na veliki odmor so odšli z lepo prednostjo devetih točk (39:30).

Prva polovica drugega polčasa je minila v obojestransko dokaj raztrgani igri, manj napak pa je bilo na strani Novomeščanov, ki so gostitelje vseskozi držali na varni razdalji, najvišjo prednost pa so si priigrali v 28. minuti, ko so po natančnem metu Hukića za tri točke povišali na 52:39.

Izbranci Aleša Pipana so sijajno odprli zadnjo četrtino, po zaslugi agresivne igre v obrambi so se v 34. minuti približali na tri točke zaostanka (55:58), dve minuti kasneje pa je hrvaški branilec v ljubljanski vrsti Jakov Vladović zadel trojko in tekmo postavil v začetno izhodišče (58:58). Privrženci domače ekipe so "eksplodirali" v 37. minuti, ko je Nebojša Joksimović povišal na 60:58, slabi dve minuti pred koncem tekme pa Dino Murić na 64:60.

Po Džikićevi minuti odmora se razmerje ni spremenilo, v razburljivi končnici so Ljubljančani ubranili rahlo prednost in dosegli prvo zmago v finalni seriji. Najboljši strelec je bil Dino Murić z 20 točkami, v gostujoči pa Jasmin Hukić s 13 točkami.
* Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Pukl (Maribor), Lovšin (Ljubljana), Krejić (Kranj).
* Union Olimpija: Rupnik 2 (0:2), Marinelli 2, Joksimović 10 (0:2), Salin 7, Murić 20 (2:2), Vladović 6, Omić 11 (3:3), Stepheson 8 (2:5).
* Krka: Lapornik 1 (1:2), Rojc 2, Bečirović 8 (4:4), Murić 8, Pavić 3 (1:2), Booker 9 (2:2), Hukić 13 (4:6), Buljan 11 (2:3), Klobučar 5 (3:6).
* Prosti meti: Union Olimpija 7:14, Krka 17:25.
* Met za tri točke: Union Olimpija 5:18 (Joksimović 2, Vladović 2, Salin), Krka 5:18 (Hukić 3, Booker, Buljan).
* Osebne napake: Union Olimpija 23, Krka 22.
* Pet osebnih: /.

Estrada

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika