Ali bodo sobotne padavine pospremile tudi nevihte, Gregorčič še ne more napovedovati.
V nedeljo je z vzhoda začel pritekati razmeroma suh zrak, kar se pri najvišjih dnevnih temperaturah sicer ne pozna bistveno, te se čez dan povzpnejo nad 30, na Primorskem tudi do okoli 35 stopinj. A ker je relativna vlažnost tega zraka nižja, je vročino lažje prenašati, pravi Gregorčič.
Agencija za okolje verjetnost za nastanek in širjenje požarov v naravnem okolju kot zelo veliko ocenjuje za Belo krajino, Gorenjsko, Goriško, Koroško, Ljubljano in okolico, Podravje, Pomurje in Savinjsko. Zelo velika verjetnost pomeni, da je vzrok za nastanek požara lahko že iskra, požar se pojavi takoj, širjenje pa je zelo hitro.
Hkrati pa se ponoči bolj ohladi, zaradi česar so bile že današnje jutranje temperature nekoliko nižje kot v preteklih dneh, tako bo tudi v torek in v sredo, napoveduje Gregorčič. Danes zjutraj so na planotah Notranjske namerili tudi le po sedem stopinj, je poudaril. Na Primorskem pa je temperatura tudi ponoči vztrajala nad 20 stopinj, a je tudi tam relativna vlažnost nižja.
Toplotna obremenitev bo v večjem delu Slovenije, z izjemo Primorske, do srede nekoliko manjša. V četrtek in petek se bo vročina spet nekoliko okrepila, zato bodo takrat tudi v osrednji Slovenijo možne temperature okoli 35 stopinj, zaradi česar bo za večji del države v četrtek in petek veljala oranžna, torej druga najvišja, opozorila stopnja.
Vodnatost rek po Sloveniji je po podatkih agencije za okolje mala in se počasi zmanjšuje, trend zmanjševanja vodnatosti se bo nadaljeval tudi danes in v prihodnjih dneh. Na jugozahodu države so pretoki rek izrazito mali, reki Mura in Drava pa še vedno ohranjata srednje pretoke. Temperatura morja ob slovenski obali se bo gibala okoli 27 stopinj Celzija.