Kim Džong Un nered zapušča svojo ljubljeno domovino. Znotraj države sicer nadvse rad potuje, obiskuje šole, muzeje, vojašnice, znanstvene inštitute, branjevke in industrijske obrate. Med obiski podeli kakšen pomemben nasvet, njegovi podaniki pa si modre besede zapišejo v beležke. Toliko o mitologiji, resnica pa je, da zaradi ekscentrične narave oblastne strukture v Pjongjangu, ni veliko držav, ki bi bile v prijateljskih odnosih s (samo)izolirano Severno Korejo, ki se pojavi v novicah ob rožljanju z orožjem ali pomanjkanju hrane. Kitajska jim diskretno pomaga, podobno so jim v preteklosti Rusi.
Zdaj pa se je Kim vkrcal na poseben oklepni vlak, ki počasi sopiha proti Vladivostoku. Tam ga bo pričakal ruski predsednik Vladimir Putin, ki mu tudi primanjkuje zaveznikov. New York Times navaja, da želi Rusija od Severne Koreje kupiti topniške in protitankovske izstrelke za vojno v Ukrajini, v zameno pa bi poleg pomoči v hrani Pjongjang pridobil tudi tehnologijo za izdelavo satelitov in podmornic na jedrski pogon.
Ruski predsednik in severnokorejski voditelj naj bi se sestala ob robu tridnevnega gospodarskega foruma v Vladivostoku. V Kremlju so šele danes potrdili, da bo Kim "v prihodnjih dneh" na povabilo Putina obiskal Rusijo in se z njim sestal, kmalu zatem pa je to potrdila tudi severnokorejska državna tiskovna agencija KCNA. Putin in Kim sta se v Vladivostoku srečala že leta 2019, kar je bilo prvo in edino potovanje severnokorejskega voditelja v Rusijo doslej. Od začetka pandemije covida-19 svoje države domnevno ni sploh zapustil, poroča STA.