Ponudniki storitev generativne umetne inteligence morajo ustrezno označiti vsebine, ki jih je ustvarila umetna inteligenca, pri oblikovanju algoritmov pa morajo sprejeti ukrepe, s katerimi se bo preprečilo diskriminacijo na podlagi spola, starosti in rase. Umetna inteligenca ne sme ustvarjati vsebin, ki vsebuje napačne ali škodljive informacije. Pri ustvarjanju programov umetne inteligence pa se obenem ne sme kršiti intelektualne lastnine drugih.
Peking od podjetij, ki ustvarjajo javno dostopno programsko opremo za generativno umetno inteligenco, zahteva, da morajo sprejeti učinkovite ukrepe, s katerimi se bo mladoletnim uporabnikom preprečilo pretirano zanašanje ali odvisnost od storitev generativne umetne inteligence. Med drugim morajo vzpostaviti tudi mehanizme za prijavo neprimernih vsebin in nemudoma izbrisati nezakonite vsebine.
Nova pravila nekoliko blažja od prvotnega osnutka partije
Strokovnjaki menijo, da so nova pravila nekoliko blažja od precej bolj strogega osnutka pravil, ki ga je Peking objavil v začetku leta. Tako je bilo prvotno za kršitve predlaga globa v višini 100.000 juanov (12.600 evrov), po novem pa bodo kršitelji prejeli opozorilo, strožjo kazen pa le v primeru kršitve dejanski zakonov.
Po oceni strokovnjakov želi Kitajska z nekoliko milejšimi pravili spodbuditi razcvet industrije umetne inteligence na domačih tleh, navaja AFP. Vodilno vlogo na področju umetne inteligence imajo trenutno sicer ZDA, od koder prihajajo orodja, kot so ChatGPT in Bard.