Predvsem na Koroškem, Štajerskem in v Prekmurju so možne tudi močnejše nevihte s točo, močnejšimi piši vetra in udari strel, so opozorili pri Agenciji RS za okolje (Arso), kjer so dodali, da so ob hudourniških vodotokih možne tudi poplave. Da se "pri severnih sosedih že tvori močan pas neviht, ki bo proti večeru dosegel in zajel dele naše države," so popoldne opozorili tudi ljubiteljski meteorologi na portalu Neurje.si. Pogoji so trenutno ob vročini in visoki vlažnosti zelo ugodni za razvoj močnejših neurij, so dodali. Malo po 19. uri so nato sporočili, da se "močnejša nevihta superceličnih lastnosti hitro približuje" Jesenicam in okolici. "Pričakujte močan vetrovni piš ter tudi večjo točo!" so še opozorili, a je ta nevihtna celica na srečo ostala na avstrijski strani.
V večernih urah so nato o toči poročali iz Rateč. Močnejše neurje je zajelo tudi Koroško in Štajersko. Močna nevihta, ki je ob približno 22. uri dosegla Celje, je pot nadaljevala proti Hrvaški. O rahli toči med drugim poročajo iz Šentjurja
Toča v Avstriji
Iz Avstrije medtem že poročajo, da je klestila toča, pri čemer se je pestro vremensko dogajanje začelo na Tirolskem, a so nevihte nato hitro dosegla tudi avstrijsko Koroško. Po navedbah časnika Kronenzeitung se je nad Innsbruckom ob približno 16.30 uri nenadoma stemnilo nebo, sledil pa je silovit naliv, ki je trajal približno 20 minut. Po kratkem predahu so se na nebu oblikovale nove nevihtne celice, v zgolj nekaj minutah pa se je temperatura zraka s 33 znižala na 21 stopinj Celzija. Malo pred 18. uro je neurje zajelo občino Oberhofen, kjer je padala toča v velikosti jajca. O toči poročajo tudi z avstrijske Koroške. Po poročanju avstrijskega vremenoslovskega centra UWZ nevihte spremljajo tudi vse močnejši sunki vetra. V kraju Laa an der Thaya v Spodnji Avstriji so denimo izmerili sunek vetra s hitrostjo 104 kilometre na uro. Poročil o morebitni škodi še ni.