V iskalni akciji za podmornico Titan, ki je izginila ob jugozahodni obali Kanade v Atlantskem oceanu, sodelujejo tako ameriška kot kanadska plovila, območje pa preletavajo tudi letala. Kot smo že poročali, gre za podmornico, ki ima prostora za pet oseb in s katero ameriško podjetje OceanGate turiste prevaža do razbitin Titanika. Potop v globine je del osemdnevne dogodivščine, ki stane dobrih 200.000 evrov. Ladja, kanadski ledolomilec Polar Prince, ki se je na pot podala v petek in s katero so turiste pripeljali do kraja, s katerega izvedejo potop do razbitin Titanika, je s podmornico izgubila stik približno uro in 45 minut po začetku potopa v nedeljo zjutraj. Pot do razbitin Titanika, ki se nahajajo na približno 3800 metrih globine, sicer traja približno dve uri.
Po navedbah ameriške obalne straže zaenkrat še ni znano, ali se podmornica, v kateri so prisotni kapitan in štirje potniki, nahaja nekje v globinah, ali pa se je mogoče vrnila na morsko gladino, a nima možnosti vzpostavitve komunikacije. Zato morajo prečesavati tudi morsko gladino. Letala in ladje preiskujejo odročno območje približno 1500 kilometrov vzhodno od Cape Coda, pri čemer v morje spuščajo sonde, s katerimi lahko spremljajo dogajanje do globine slabih 4000 metrov. Kot so pojasnili v podjetju OceanGate, je v podmornici na voljo kisika za približno 96 ur. Prizadevajo si, da bi na območje čim prej prepeljali podvodno plovilo na daljinsko upravljanje, ki bi ga lahko spustili do razbitin. V kolikor je podmornica dejansko potonila na morsko dno in je tam obstala, bo reševanje po navedbah strokovnjakov izjemno težavno.
Poleg premožnega britanskega podjetnika, raziskovalca in milijarderja Hamisha Hardinga se v podmornici nahajata tudi pakistanski poslovnež Šahzada Davud in njegov sin Suleman, kar je v izjavi za javnost potrdila njuna družina. V podmornici naj bi se nahajala tudi sam izvršni direktor podjetja OceanGate Expeditions Stockton Rush in 73-letni francoski raziskovalec Paul-Henry Nargeolet.