Erdogan se je v nastopu pred privrženci v Istanbulu zahvalil volivcem, ker so mu izrazili zaupanje, da bo še pet let vodil državo. "Turčija je danes zmagala," je zbrani množici dejal Erdogan. Po podatkih državne tiskovne agencije Anadolu je Erdogan po skoraj 99 odstotkih preštetih glasovnic dobil 52 odstotkov podpore, njegov protikandidat pa 48 odstotkov. Tudi agencija Anka, ki je blizu opoziciji, je poroča o skoraj enakem rezultatu.
Turški predsednik medtem že dobiva tudi čestitke iz tujine, med prvimi mu je čestital madžarski premier Viktor Orban. Volilna udeležba je bila po poročanju Anadolu za štiri odstotne točke nižja kot v prvem krogu pred dvema tednoma, kar bi na koncu lahko znašalo okrog 85 odstotkov.
Več kot 61 milijonov volivcev je danes odločalo, ali bo Erdogan po 20 letih ostal na položaju za nov petletni mandat. Javnomnenjske ankete so pred drugim krogom volitev napovedovale prednost Erdoganu. V prvem krogu je Erdogan dobil približno 49,5 odstotka, njegov tekmec Kilicdaroglu pa nekaj manj kot 45 odstotkov.
Volivci so takrat odločali tudi o sestavi novega parlamenta. Erdoganova Stranka za pravičnost in razvoj (AKP) je skupaj z ultranacionalistično stranko MHP brez večjih težav dobila večino v 600-članskem parlamentu.
Volitve v Turčiji pozorno spremlja večina svetovnih velesil, saj je ena ključnih držav z močnim vplivom na razmere v Rusko-ukrajinski vojni. Poleg tega, rezultate volitev z zanimanjem spremljajo tudi finančni vlagatelji, saj je Turčija pod Erdoganovim vodstvom edina država, ki se z visopko inflacijo bori z nižanjem obrestnih mer. Turška lira je tako v zadnjem letu izgubila kar 40 odstotkov svoje vrednosti, Erdogan pa je že napovedal, da v primeru zmage finančne politike ne bo spreminjal.