Savdska tiskovna agencija navaja državno tožilstvo, ki trdi, da je Hašodži v prostorih savdskega konzulata v Istanulu umrl med pretepom. V zadevo se je kot kaže vpletel savdski kralj Salman, ki je odpustil vodjo obveščevalne službe Ahmeda al Asirija in medijskega svetovalca Sauda al Kahtanija, oba tesna sodelavca kraljevega sina kronskega princa Mohameda bin Salmana. Poleg tega naj bi med preiskavo Hašodžijeve smrti v Savdski Arabiji aretirali 18 oseb. Savdski kralj je prav tako ukazal ustanovitev posebnega ministrskega odbora pod prestolonaslednikovim vodstvom za prestrukturiranje obveščevalne agencije in bolj jasno opredelitev njenih pristojnosti.
Živ ob vstopu v konzulat
Hašodžija, ki je za Washington Post kritično pisal o Savdski Arabiji in Mohamedu bin Salmanu, so nazadnje videli živega 2. oktobra, ko je vstopil v konzulat. Preiskava turške policije je odkrila, da so ga zasliševali, mučili, ubili in na koncu razkosali. Republikanski senator Lindsey Graham je tvitnil, da uradni razlagi Savdske Arabije ne verjame.
Vodilni demokrat v odboru za obveščevalne dejavnosti predstavniškega doma ameriškega kongresa Adam Schiff je tvitnil, da mora Savdska Arabija odgovarjati in, če vlada Donalda Trumpa ne bo ukrepala, mora ukrepati kongres. "Če se je Hašodži boril, se je boril za svoje življenje," je sporočil Schiff.