Kot so pojasnili, upanja, da je kdo preživel, ni več. Zdaj se bodo osredotočili na iskanje razbitin pogrešane podmornice.
Po ocenah mornarice je imela posadka podmornice ARA San Juan zaloge kisika, s katerimi bi lahko preživeli okoli teden dni, zato so reševalno akcijo opustili.
"Preteklo je dvakrat več časa, kot bi po naših ocenah lahko posadka preživela pod morjem. Kljub obsežnemu iskanju podmornice nismo uspeli najti," je dejal tiskovni predstavnik argentinske mornarice Enrique Balbi. Dodal je, da se bodo zdaj osredotočili na iskanje razbitin pogrešane podmornice.
- Kdo so ljudje, ki so na podmornici izgubili življenja
- Žalost in bes: "Teden dni so nam lagali, kaj se je zgodilo"
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Podmornica ARA San Juan s 44 mornarji na krovu je izginila 15. novembra. Pogrešana dizelska podmornica je bila na rutinski poti iz mornariškega oporišča Ushuaia na skrajnem jugu Argentine v Mar del Plato. Izdelana je bila leta 1983 v Nemčiji. Dolga je 66 metrov, doseže hitrost do 45 kilometrov na uro, njen doseg pa je 22.224 kilometrov. Zadnje sporočilo s podmornice se je pred prekinitvijo radijske povezave nanašalo na kratek stik, ki ga je povzročil vdor morske vode v prezračevalni sistem.