Španski Kanarski otoki po številu nočitev ostajajo najbolj privlačna regija v EU, turisti so leta 2015 na otočju ustvarili 94 milijonov prenočitev. S 76,8 milijona nočitev sledi francoska pariška regija, s 75,5 milijona nočitev pa španska Katalonija. Na četrtem mestu je med Slovenci najbolj priljubljen hrvaški Jadran s 68,1 milijona nočitev.
Deset top regij
Med desetimi top regijami po prenočitvah so še španski Balearski otoki (65,2 milijona), italijanski Veneto (63,3 milijona), španska Andaluzija (61,4 milijona), francoski Provansa in Azurna obala (54,6 milijona nočitev), francoska alpska regija Rhone-Alpes (48,7 milijona) in ožje središče Londona (44,8 milijona), je ta teden objavil evropski statistični urad Eurostat.
Španija, Francija in Italija so države, ki tako privabljajo največ turistov. Med 30 najbolj priljubljenih destinacij se je uvrstilo šest njihovih regij. Poleg že omenjenih so turiste v Španiji očarale tudi lepote Valencie in Madrida, v Franciji pa južne regije Lanquedoc-Roussillon, vinorodne regije Akvitanija in severozahodne regije ob Atlantskem oceanu Bretanije. V Italiji se turisti radi zadržijo še v Toskani, Lombardiji, Laciju in na Južnem Tirolskem.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Privlačna tudi Nemčija
Država, ki si jo turisti radi izberejo za oddih, je še Nemčija in z njenimi privlačnimi regijami Zgornja Bavarska, Berlin, Mecklenburg-Pomorjansko in Schleswig-Holstein. Pa tudi Grčija (Južnoegejski otoki in Kreta), Avstrija (Tirolska in Salzburg), Irska (severna in vzhodna regija) in Nizozemska (Noord-Holland).
Kaj pa Slovenija?
Slovenija je razdeljena na dve regiji. Turisti, ki so leta 2015 obiskali Zahodno Slovenijo, kamor med drugim sodijo Triglavski narodni park, Ljubljana in Obala, so ustvarili 6,2 milijona prenočitev, medtem ko so v Vzhodni Sloveniji zabeležili 4,1 milijona nočitev.
Turisti EU radi potujejo tudi izven unije. Top destinacije po prenočitvah so ZDA, Turčija in Maroko. V ZDA so se leta 2015 najraje zadrževali Irci, Francozi, Luksemburžani, Madžari, Poljaki, Finci, Švedi in Britanci. Turčija je bila najbolj privlačna za Bolgare, Čehe, Nemce, Nizozemce, Avstrijce in Romune, Maroko pa za Belgijce in Špance.