Neodzivna budnost

Na truplu študenta, ki je umrl po izpustitvi iz zapora, ne bodo izvedli obdukcije

S.R./STA
21. 6. 2017, 09.35
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.03
Deli članek:

Na truplu ameriškega študenta Otta Warmbierja, ki je umrl v ponedeljek po vrnitvi iz severnokorejskega zapora, ne bodo izvedli obdukcije.

Reuters
Otto je umrl v ponedeljek.

S tem bodo spoštovali željo njegovih staršev, so v torek sporočili iz sodne medicine v ameriški zvezni državi Ohio. Trenutno še ni mogoče ugotoviti vzroka smrti, saj bi bilo potrebnih več preiskav.

Warmbierja je policija v Severni Koreji aretirala januarja lani, ker naj bi ukradel komunistični propagandni plakat. Po sodnem procesu so ga prisili v priznanje "hudodelstva" in obsodili na 15 let strogega zapora. Po posredovanju administracije ameriškega predsednika Donalda Trumpa so ga 13. junija izpustili, a v izjemno slabem stanju.

Neodzivna budnost

Ameriški zdravniki so postavili diagnozo "neodzivne budnosti". Warmbier je bil buden, vendar se ni odzival in ni govoril. Teden dni po vrnitvi je v ponedeljek umrl.

Za ugotovitev vzroka smrti je potrebno opraviti še več preiskav in pregledati vso dokumentacijo zdravnikov, ki so ga obravnavali ter z njimi opraviti pogovore.

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

Reuters
Z njim naj bi brutalno ravnali.

Sramotno ravnanje

Trump se je v torek ponovno odzval in obsodil "brutalnost" severnokorejskega režima zaradi smrti študenta. Dodal je, da je način, kako so ravnali z njim, "popolna sramota".

Ob tem je v tvitu še kritiziral kitajsko politiko do Severne Koreje, ki da se do sedaj ni izšla. "Ampak vsaj vem, da se je Kitajska potrudila," je dodal.

Tiskovna predstavnica ameriškega zunanjega ministrstva Heather Nauert je pred kratkim dejala, da lahko za Warmbierjev smrt obtožijo Severno Korejo in pozvala k izpustitvi ostalih treh Američanov, ki so zaprti v severnokorejskih zaporih. ZDA pa po njenem celo razmišljajo o tem, da bi Američanom prepovedali vsa potovanja v Severno Korejo.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja