Odkrili so, da nekatera pasja nabodala, ki jih ponujajo na tem indonezijskem otoku, vsebujejo celo cianid, s katerim pokončajo mlade kužke, pri čemer so ti med pasjimi žrtvami celo neke vrste »srečneži«, saj druge ubijejo kar s kiji ali pa jih obesijo na drevo, poroča avstralska medijska hiša ABC.
»Poleg izredne krutosti je največji šok predstavljalo odkritje, da so pasje meso nevede jedli turisti in s tem to trgovino spodbujali,« je dejal preiskovalec iz aktivistične skupine Animals Australia, ki se je zaradi lastne varnosti identificiral kot Luke. »Običajen turist na Baliju se ne zaveda, da oznaka »RW« na priljubljenih uličnih stojnicah s hrano pomeni pasje meso,« pravi.
Pod krinko
Luke je med trgovci s pasjim mesom na Baliju pod krinko preživel štiri mesece ter pri tem dokumentiral tolpe, ki so z ulic kradle pasje mladičke in jih nato brutalno pobijale, da bi zagotovile meso za prehrano. »Kot preiskovalec primerov krutosti do živali sem se naučil spopasti s krutimi prizori, vendar me nič ni pripravilo na brutalno ravnanje s psi v tej vasi,« je dejal za ABC.
Piščančji sataj
Prodaja pasjega mesa je v državi sicer zakonita, ni pa seveda zakonita prodaja zastrupljenega mesa niti ni zakonito kruto ravnanje z živalmi pred usmrtitvijo ali zakolom. Luke je na kamero ujel tudi številne primere, ko so lokalni preprodajalci turistom pasje meso prodajali pod pretvezo, da gre za piščančji sataj.
Zagovorniki pravic živali upajo, da bodo oblasti zdaj, ko so razkrili, da se v njihovi lokalni prehranjevalni verigi znajde tudi zastrupljeno meso, končno obračunale s to kruto industrijo.