Po poročanju francoske tiskovne agencije AFP je odkritje spominske plošče na stadionu potekalo brez posebnih govorov. Hollande bo zatem z županjo Pariza Anne Hidalgo podobna spominska obeležja odkril še v lokalih, kjer je skupno sedem privržencev džihadistične skupine Islamska država izvedlo najhujše teroristične napade v zgodovini Francije.
Spominska plošča na Stade de France je posvečena 63-letnemu Manuelu Diasu, ki je bil žrtev samomorilskih napadalcev, ki sta se razstrelila pred stadionom, na katerem je tedaj potekala nogometna tekma med reprezentancama Francije in Nemčije.
Medtem se je začelo obleganje ostalih napadalcev, ki so streljali po barih in lokalih v prestolnici ter v koncertni dvorani Bataclan uprizorili pravcati pokol. Samo tam je bilo ubitih 90 ljudi.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
V tej dvorani je imel v soboto zvečer koncert britanski glasbenik Sting, danes pa bo tam potekala zaključna spominska slovesnost.
Stingov koncert v prenovljeni dvorani, ki je bila vse od napada zaprta, je bil po poročanju AFP nabit s čustvi. Začel ga je z minuto molka v spomin na žrtve napadov v Parizu. "Nikoli jih ne bomo pozabili," je dejal.
Mnoge so prevzele solze že ob njegovi prvi skladbi Fragile, še posebej, ko je pel, da "nasilje ne prinese ničesar dobrega in nikoli ne bo". Vseeno je potem dvorano spravil na noge s svojim "sporočilom v steklenici" (Message in a Bottle) in potem mnogimi drugimi, še poroča AFP.
Napadi so globoko zarezali v francosko politiko in družbo, oblasti so med drugim uvedle izredne razmere, ki so še vedno v veljavi. A premier Manuel Valls je v soboto zatrdil, da se Francija ne bo vdala in da bo islamski terorizem poražen, četudi bodo teroristi zelo verjetno spet udarili. "Toda, da, imamo sredstva, da se upremo in moč, da zmagamo. Mi Evropejci bomo premagali islamski terorizem," je poudaril Valls.