37 milijonov lir bi bilo danes vrednih okoli 19.000 evrov, a kaj ko lire ni več moč zamenjati v evre. Toda Angela ni vrgla puške v koruzo. Italijansko centralno banko bo izzvala na sodišču. Poskušala bo uveljaviti tezo, da v primerih, ko so ljudje našli lire ali drugo »mrtvo« valuto po zakonsko določenem roku za menjavo, ta rok ne bi smel veljati.
V primeru Angele Vargas je lire na podstrešju shranila njena mati. Umrla je leta 2006, pred tem pa ni nikomur povedala o skritem denarju.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Italijanske oblasti so po sprejetju evra leta 2002 državljanom dale deset let časa za menjavo lir v evro. Vargasova polaga upanje v precedenčni primer, ki se je zgodil v začetku letošnjega leta. Ženska iz severa Italije je v skritem predalu v omari našla 15 milijonov lir. Po njeni pritožbi je ustavno sodišče razsodilo, da je potrebno narediti izjeme in ji omogočiti, da lire pretvori v evre.
Tolarji ne zastarajo
Če kdo v Sloveniji najde ogromne količine tolarjev, se mu ni potrebno bati "zastaranja". Tolarski bankovci so namreč zamenljivi brez časovne omejitve. V Banki Slovenije vam jih bodo zamenjali po tečaju 1 EUR = 239,64 SIT, brez provizije.