Delavci z motornimi žagami uničujejo lesena bivališča in z gradbenimi stroji odvažajo razbitine iz taborišča, ki se blizu pristanišča razteza na štirih kvadratnih kilometrih. Odeje, vzmetnice, obleke, posodo in potovalne kovčke pa polagajo na kupe lesa in polivinila, ki so jih migranti uporabljali za gradnjo šotorov in zasilnih bivališč.
Od ponedeljka, ko so francoske oblasti s ciljem uničenja taborišča začele evakuacijo beguncev, so jih doslej brez incidentov iz taborišča umaknile več kot 3000.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Okoli 2700 odraslih so z avtobusi prepeljali v sprejemne centre po Franciji, kakih 600 otrok brez spremstva pa namestili v preurejene ladijske kontejnerje v taborišču, je povedal notranji minister Bernard Cazeneuve.
V džungli, simbolu begunske krize v Evrope, ki so ga blizu pristanišča v več kot desetih letih vzpostavili ljudje, ki so želeli priti do Velike Britanije, je po ocenah v zadnjem času živelo med 6000 do 8000 migrantov in beguncev, večinoma iz Afganistana, Sudana in Eritreje. Največ naj bi jih tam v neustreznih razmerah in vse bolj razširjenem kriminalu živelo okoli 10.000.