Kerry je dejal, da sile predsednika Bašarja al Asada ne bi smele bombardirati položajev opozicije, vendar pa bi lahko bombardirale položaje teroristične skupine, povezane z Al Kaido. Dodal je, da se morata o tem prej dogovoriti ZDA in Rusija in dati Asadu zeleno luč. Kerryjeva izjava je vnesla nekaj zmede in tiskovni predstavnik State Departmenta John Kirby je kasneje pojasnil, da dogovor o premirju Asadovim silam ne dovoljuje bombardiranja iz zraka.
Problem pri tem dogovoru o premierju je v tem, da ni bil objavljen v pisni obliki in pravila so, kot kaže, takšna, kot jih razložita Lavrov in Kerry. Slednji je vse uporniške skupine, ki ne veljajo za teroristične, opozoril, naj se ne prepletajo s tistimi, ki so opredeljene kot take.
Za Asadove sile je dejal, da morajo obvezno dovoliti humanitarni dostop do vseh obleganih krajev. Nujno pomoč potrebuje predvsem mesto Alep, od koder so prihajala poročila o napadih vladnih sil s helikopterji tudi po začetku veljave premirja.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Sirske opozicijske skupine na čelu s skupino Ahrar al Šam so uvodoma kritizirale "krivično" premirje, ki ne dovoljuje boja proti režimu, vendar pa so kasneje skupaj zagotovile, da bodo premirje spoštovale ter pozdravile načrt za pomoč Alepu. Rusijo skupina Ahrar al Šam posebej skrbi in Moskva se boji, da ne bo spoštovala premirja. Kirby je v Washingtonu dejal, da ta skupina ni na terorističnem seznamu in ZDA so z njo v stiku.
Zmerna Sirska nacionalna koalicija je sporočila, da se bo na premirje pozitivno odzvala, ker so vsaka prizadevanja za zmanjšanje trpljenja ljudi korak v pravo smer.
Premirje mora veljati najmanj teden dni, nakar bosta Rusija in ZDA predvidoma začeli skupno zračno ofenzivo proti Islamski državi (IS) in skupinam, povezanim z Al Kaido.