Napadalec, 33-letni K. B. iz Alžirije, je ob napadu na policistki, ki sta bili ranjeni, vzklikal "Alahu Akbar", preden ga je tretji policist ustrelil in ubil.
"Zvezni preiskovalci so me obvestili, da se je začela preiskava poskusa terorističnega umora, glede na to, da so bili prisotni določeni elementi le-tega," je izjavil Michel. Pri tem naj bi imel v mislih predvsem omenjene vzklike "Alahu Akbar" (Bog je velik), kar nakazuje na islamistično ozadje napada.
Podobno so kasneje sporočili tudi iz belgijskega državnega tožilstva. Pojasnili so, da je primer prevzel tožilec, specializiran za pregon terorističnih dejanj, saj bi bil motiv napada lahko terorizem.
Že večkrat je prišel v navzkriž z zakonom
Poleg tega je tožilstvo sporočilo, da so napadalca identificirali kot 33-letnega K. B., po rodu iz Alžirije. V Belgiji je bil od leta 2012 in je nekajkrat tudi že prišel v navzkriž z zakonom, vendar pa tega, da bi imel povezave s teroristi, belgijske oblasti niso zaznale, je sporočilo belgijsko tožilstvo.
Državni sekretar za migracije Theo Francken je nato še sporočil, da je bil Alžirec v Belgiji nezakonito in da so mu oblasti že naročile, da mora državo zapustit.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Do napada je prišlo pred glavno policijsko postajo v mestu, ki leži 50 kilometrov južno od Bruslja. Ena od policistk je dobila globoke ureznine po obrazu in so jo odpeljali v bolnišnico, druga je bila lažje ranjena.
Napadalca je kasneje tretji policist ustrelil in ga hudo ranil. Zatem je v bolnišnici ranam podlegel.
Islamska država prevzela odgovornost
Odgovornost za napad je danes že prevzela džihadistična skupina Islamska država (IS), ki je sporočila, da je bil ubiti njihov vojak, ki se je odzval na njihove pozive k napadu na prebivalce tistih držav, ki sodelujejo v bombardiranju IS.
Incident se je zgodil po vrsti napadov z noži in drugim orožjem v več evropskih državah v zadnjih tednih, med katerimi jih je bilo več povezanih s terorizmom.
V Belgiji sicer še vedno velja druga najvišja stopnja ogroženosti, saj razmere po terorističnih napadih v Bruslju 22. marca, v katerih je bilo ubitih več kot 30 ljudi, ostajajo napete.
BBC navaja, da je bil Charleroi utrdba nekaterih džihadistov, ki so bili vpleteni v omenjeni napad v Bruslju in teroristični napad v Parizu novembra lani.