Po poročanju časnika Asahi Shimbun je ob tem dejal: "Vsi prizadeti bi morali izginiti."
To je bil eden najhujših množičnih ubojev na Japonskem po drugi svetovni vojni. Več se jih je zgodilo tudi v zadnjih letih. Leta 2001 je duševno moten moški v šoli v Osaki do smrti zabodel osem otrok, leta 2008 pa je moški v Tokiu s tovornjakom zapeljal v množico in pri tem ubil sedem ljudi.
Med žrtvami je devet moških in deset žensk, starih med 18 in 70 let. 25 ranjenih, med katerimi jih je 20 huje poškodovanih, so prepeljali v šest okoliških bolnišnic. Nekateri so imeli na vratu globoke rane, je povedal eden od zdravnikov, ki je oskrbel poškodovane. "Bolniki so zelo prizadeti, sploh niso mogli govoriti," je pojasnil za javno televizijo NHK.
Krvav pokol se je zgodil okoli 2. ure po lokalnem času v mestu Sagamihara zahodno od Tokia. Napadalec je v stavbo vstopil skozi okno, po poročanju japonske televizije NTV pa naj bi pred napadom zvezal zaposlene v domu. "Ob predaji je imel pri sebi kuhinjske nože in druge vrste rezil, ki so bila okrvavljena," je povedala Shinya Sakuma, predstavnica prefekture Kanagawa, kjer se je napad zgodil.
V domu, kjer je prebivalo okoli 150 ljudi, je bil napadalec v preteklosti zaposlen, a so ga februarja odpustili, zaradi česar so se mu zamerili, je še poročala NTV. Mesto z več kot 700.000 prebivalci, kjer je prišlo do napada, sicer leži na goratem območju Japonske.