Pri reševanju so sodelovali reševalni helikopter iz britanskega Lydda ter reševalni ladji iz obalnih mest Dungeness in Littlestone na jugovzhodu Anglije.
V taboru v Calaisu, ki ga imenujejo tudi džungla, in njegovi okolici je trenutno med 4000 in 5000 migrantov.
Vodja obalne straže v Calaisu Bernard Barron je dejal, da je pri reševanju čolna med krajema Calais in Dover sodelovala tudi njihova služba. "Brodolomci, za katere se je izkazalo, da so bili migranti, so poklicali svoje družine, ki so obvestili oblasti. Reševalni akciji sta bili sproženi z obeh strani Rokavskega preliva," je dodal.
Morje je bilo zelo nemirno, je še izpostavil Barron. "To potrjuje naše strahove, da so tihotapci z ljudmi pripravljeni storiti vse. Vendar pa je pot čez Rokavski preliv prava avtocesta, kar predstavlja veliko nevarnost za takšen način prečkanja," je dejal.
Prečkanje preliva s čolnom je sicer precej redko. Migranti, ki živijo v taboru v Calaisu, se večinoma skušajo vkrcati na tovornjake, ki se s trajekti vozijo v Veliko Britanijo. Številni se skušajo povzpeti tudi na katerega izmed vlakov, ki vozijo pod Rokavskim prelivom.