Vojna v Siriji

V bombnih napadih na utrdbi režima prek 100 mrtvih

M.K./STA
23. 5. 2016, 11.57
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.59
Deli članek:

V nizu bombnih napadov na dve mesti v rokah režima sirskega predsednika Bašarja al Asada na sredozemski obali Sirije je bilo danes ubitih več kot 100 ljudi.

Twitter
Mesti Džabla in Tartus je davi skoraj istočasno pretreslo sedem bombnih eksplozij.

V Tartusu ima Rusija, zaveznica režima v Damasku, svoje pomorsko oporišče, blizu Džable pa letalsko oporišče, od koder vzletajo njena letala, ki napadajo položaje Islamske države v Siriji.

Odgovornost za sedem bombnih eksplozij je prevzela skrajna Islamska država, ki je navedla, da so njeni borci v mestih Džabla in Tartus napadli "alavitska zborovanja".

Kot je sporočil sirski observatorij za človekove pravice, ki se zanaša na mrežo obveščevalcev na terenu, je bilo v mestu Džabla ubitih najmanj 73 ljudi, v mestu Tartus pa najmanj 48, več deset je ranjenih.

Sirski državni mediji so poročali o skupno 78 mrtvih - 45 v Džabli in 33 v Tartusu.

Mesti je davi skoraj istočasno pretreslo sedem bombnih eksplozij, pri čemer so večino sprožili samomorilski napadalci. Število žrtev se bo po navedbah enega izmed aktivistov na terenu verjetno še povečevalo, ranjenih naj bi bilo na desetine ljudi.

Twitter
Število žrtev se bo po navedbah enega izmed aktivistov na terenu verjetno še povečevalo, ranjenih naj bi bilo na desetine ljudi.

stroski, nasveti, finance, zavarovanje, generali, nalozbe

Zanimivosti

Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem

Eksplozije v Tartusu so odjeknile v stanovanjskih predelih, sirska državna televizija pa je poročala, da je bila v eksplozijah v Džabli med drugim zadeta tamkajšnja bolnišnica.

Twitter
V Džabli je bila v eksplozijah med drugim zadeta tudi tamkajšnja bolnišnica.

Po navedbah vodje observatorija Ramija Abdela Rahmana gre nedvomno za najbolj smrtonosne napade v omenjenih mestih od začetka krvavega konflikta v Siriji marca 2011.

Obe mesti sta utrdbi režima Asada, ki pripada alavitskemu islamu. Asadova družina izvira iz vasi Kardaha, ki leži le 25 kilometrov vzhodno od Džable. Tako Džabla kot Tartus sta bila doslej v veliki meri oddaljena od vojne, v kateri je v petih letih umrlo najmanj 270.000 ljudi, na milijone pa jih je moralo zapustiti domove.