Najbolj nestrpno izide ponovljenega glasovanja pričakujejo v konservativni koaliciji Demokratske stranke Srbije (DSS) in stranke Vrata, ki je po dosedanjih rezultatih s 4,99 odstotka glasov tik pod petodstotnim parlamentarnim pragom, ter v koaliciji SDS-LDP-LSV, ki ima 5,02 odstotka glasov. Za druge stranke današnje glasovanje ne bo veliko spremenilo. Če bi se koalicija DSS-Vrata uvrstila v parlament, bo imela 13 sedežev, če koalicija SDS-LDP-LSV izpade, si bodo njenih 14 sedežev razdelile druge stranke.
KOALICIJA
Po dosedanjih izidih, torej 99,82 odstotka preštetih glasovnic z aprilskih volitev, je koalicija pod vodstvom Srbske napredne stranke (SNS) premierja Aleksandra Vučića dobila 48,24 odstotka glasov in s tem 138 poslanskih sedežev. Če DSS-Vrata po ponovljenem glasovanju pride v parlament, bo SNS prevzela sedem sedežev, šest pa ostale stranke.
SNS
SNS glede na dosedanje izide sledijo socialisti (SPS) zunanjega ministra Ivice Dačića z 10,96 odstotka oziroma 31 poslanci in Srbska radikalna stranka (SRS) Vojislava Šešlja z 8,11 odstotka oziroma 23 sedeži. Koalicija okoli Demokratske stranke (DS) ter gibanje Dovolj je bilo sta prejela vsak po 6,03 odstotka glasov oziroma 17 poslanskih sedežev, koalicija SDS-LDP-LSV pa 5,02 odstotka glasov, kar pomeni 14 poslancev.