Sodniki v Haagu so sicer odredili, da naj se Šešelj osebno prikaže na sodišču, da bi prisostvoval izreku sodbe. Sodniki so srbskim oblastem naložili, naj zagotovijo prisotnost Šešlja na sodišču. Če bi pri tem prišlo do težav, pa naj Beograd sodišče obvesti pred 15. marcem, so dodali.
A Šešelj je že zatrdil, da ga ne bo v Haag. Za srbske medije je povedal, da ga zadeva "ne zanima in da prostovoljno ne bo šel" na sodišče v Haag. Srbski premier Aleksandar Vučić je sporočil, da bo sam odločal o izročitvi Šešlja v Haag. Ob tem je zatrdil, da bo odločitev "v najboljšem interesu Srbije". Priznal je, da je zahteva haaškega sodišče zanj velik problem.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Sodbo Šešlju bodo namreč izrekli sredi kampanje pred predčasnimi parlamentarnimi volitvami 24. aprila. Vučić ne skriva, da bo izrek sodbe nacionalističnim silam v Srbiji na volitvah verjetno koristil. Srbski časnik Blic je sicer v soboto ob sklicevanju na vire v srbski vladi poročal, da Šešlja v Haag ne bodo izročili.
Šešelj je bil v haaškem priporu od 24. februarja 2003. Sojenje se je začelo leta 2007 in končalo marca 2012.
Haaško sodišče je novembra 2014 Šešlju iz humanitarnih razlogov odobrilo začasno izpustitev iz pripora in vrnitev v domovino, ker naj bi imel hude zdravstvene težave
Šešelj od vrnitve v Srbijo razburja domačo in tujo javnost s ponavljanjem svojih nacionalističnih idej o Veliki Srbiji in pozivi k strmoglavljenju aktualnega srbskega vodstva. Haaško tožilstvo je zato zahtevalo odpravo odločitve o izpustitvi in jo tudi doseglo. Haaško sodišče je srbsko vlado pozvalo, naj Šešlja nemudoma vrne v pripor v Scheveningnu, kar pa se doslej ni zgodilo.