Svet

Severna Koreja kanadskega pastorja obsodila na dosmrtni zapor

STA
16. 12. 2015, 10.25
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.59
Deli članek:

Severnokorejsko sodišče je kanadskega pastorja Hyeon Soo Lima obsodilo na dosmrtni zapor s prisilim delom zaradi "zločinov proti državi". Zavrnilo pa je zahtevo tožilstva po izreku smrtne kazni. V Južni Koreji rojeni pastor je zadnji v vrsti tujih misijonarjev, ki so jih zaprli, aretirali ali izgnali zaradi vmešavanja v državne zadeve.

Twitter
Kanadski pastor Hyeon Soo Lim je priznal vse obtožbe.

Hyeon Soo Lim, pastor v korejski prezbiterijanski cerkvi v Torontu, je priznal vse obtožbe, tudi o "zlobnem obrekovanju (severnokorejskega) sistema in vrhovnega voditelja, kot tudi načrtovanju strmoglavljenja države" ter vzpostavitvi "verske države".

60-letnega pastorja so severnokorejske oblasti prijele januarja v Pjongjangu, potem ko je tja prispel iz Kitajske, da bi se ukvarjal s humanitarnim delom. V njegovi cerkvi v Torontu vztrajajo, da je bil na izključno humanitarni misiji in da je Severno Korejo obiskal večkrat, da bi pomagal pri delu s sirotami in v domovih za ostarele.

stroski, nasveti, finance, zavarovanje, generali, nalozbe

Zanimivosti

Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem

Avgusta so oblasti objavile video, v katerem je Hyeon Soo Lim pred peščico vernikov v neki cerkvi v Pjongjangu priznal, da je užalil in obrekoval najvišjega voditelja in vodstvo države. Običajno je namreč, da morajo pridržani tujci javno podati izjavo o svoji krivdi.

V Severni Koreji so verske svoboščine zapisane v ustavi, v praksi pa niso spoštovane, verske dejavnosti pa so omejene na uradno priznane skupine, povezane z vlado. Država na tuje misijonarje glede s sumničavostjo, čeprav jim dovoljuje humanitarno delo.

V preteklosti so aretirali vrsto krščanskih misijonarjev, večinoma Američanov korejskega porekla. Nekaterim so nato ob posredovanju visokih ameriških političnih predstavnikov dovolili vrnitev domov.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja