Aktiviranje bombe je privedlo do uničenja repa ter prekinitve nepredušnosti v potniški kabini. Letalo je razpadlo v zraku, ljudje na letalu pa so praktično takoj umrli od nenadnega padca pritiska, navaja Kommersant.
Po domnevah strokovnjakov bi lahko bombo na krov prinesel kdo od letališkega osebja v egiptovskem Šarm el Šejku, ki oskrbuje letalo pred vzletom. Denimo tisti, ki pospravljajo ali tisti, ki na letalo dostavljajo hrano in prtljago.
Eksplozivno telo je bilo očitno tempirano, čeprav bi se lahko v primeru zamud - ki so na egiptovskih letališčih pogoste - sprožilo prej, ko potnikov na krovu še ne bi bilo, med drugim ugotavlja časnik.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Če bi se bomba na primer nahajala v repu letala, v nepredušno zaprtem delu, bi jo lahko aktiviral tudi senzor, ki registrira padce pritiska - ta namreč pri vzletu pada.
Kommersant še piše, da bo težko ustvariti natančno konstrukcijo bombe, saj bo za najdbo njenih ohranjenih delov treba preiskati ogromno območje.
V torek je sicer vodja ruske varnostne službe FSB Aleksander Bortnikov sporočil, da je bilo strmoglavljenje ruskega potniškega letala nad Sinajem, v katerem je umrlo vseh 224 ljudi na krovu, posledica terorističnega napada. Kot je pojasnil, je eksplozijo letala povzročila doma izdelana eksplozivna naprava, katere moč je ustrezala kilogramu TNT.
Egipt po drugi strani zavrača ugotovitve Moskve. Visoki predstavnik egiptovskega ministrstva za letalstvo je sporočil, da mednarodni odbor za preiskavo nesreče, ki ga vodi Egipt, doslej ni našel dokaza, da bi bila na krovu letala bomba.