Vsaj tako so delovanje omenjenih ministrov komentirali pri nemškem tedniku Der Spiegel. Kot poročajo, naj bi imela Angela Merkel zaradi begunske krize vse manj besede, v kot naj bi jo potisnil tako imenovani kancler v senci, Wolfgang Schäuble.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Ministrstvo za notranje zadeve na čelu z Wolfgangom Schaubeleom in Thomasom de Maiziereom ima namreč popolnoma drugačno stališče v zvezi z begunsko krizo, kot ga zastopa Angela Merkel. Zaradi njenega delovanje v napačno smer, naj bi si trudila prevzeti vodenje države in tako zastopati bolj restriktivno politiko priseljevanja. Notranji minister Thomas de Maiziere sicer zagovarja zaščito za begunce, vendar na način, da se jim dovoli v državi bivati eno leto in brez pravice do združevanja družinskih članov. 21. oktobra pa je v veljavo stopil tudi dublinski sporazum za sirske begunce, ki bi lahko predstavljal osnovo za njihov izgon v države, v katere so najprej vstopili.
Kot izgleda, Angela Merkel tudi znotraj svoje stranke izgublja podporo in je vedno bolj potisnjena v kot. Ali bo to konec njene vladavine in bo krmilo v roke prevzel kdo drug, pa bo, ob vse hujši begunski problematiki, seveda znano v kratkem.