Direktorica Tanjuga je za televizijo Pink povedala, da se je v četrtek sešla z Vučićem, ki je sicer ukinitvi agencije nasprotoval, in ji zagotovil, da "bodo našli rešitev".
Dodala je, da je sicer jasno, da agencija ne more ostati v lastništvu države, da pa ta ne želi, da preneha delovati. Spomnila je, da v Tanjugu dela 170 stalno zaposlenih in deset honorarnih sodelavcev, ki so razumljivo zaskrbljeni.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Srbski časnik Blic, ki navaja vire pri vladi, je medtem danes poročal, da si bo vlada prizadevala najti kupca za Tanjug.
Vučić je v četrtek na seji vlade ostro kritiziral ministra za kulturo Ivana Tasovca zaradi odločitve o zaprtju Tanjuga. Tasovac je po navedbah Blica potrdil, da je Vučić ugasitvi Tanjuga nasprotoval, a poudaril, da je ravnal v skladu z zakoni. Zakon o medijih je bil sprejet avgusta lani in mediji so imeli 15 mesecev za privatizacijo, je pojasnil.
Srbski mediji so v sredo poročali, da je na podlagi vladne uredbe Tanjug 31. oktobra uradno prenehal obstajati in bil izbrisan iz registra podjetij. Deloval naj bi še do konca novembra.
Tanjug je bil ustanovljen novembra 1943 z namenom obveščanja jugoslovanske in tuje javnosti o protifašističnem in narodnoosvobodilnem gibanju na območju takratne Jugoslavije. Nato je bil državna agencija Jugoslavije. Po razpadu SFRJ je bila od leta 1992 tiskovna agencija Zvezne republike Jugoslavije, od leta 2003 državne skupnosti Srbija in Črna gora, od leta 2006 pa Srbije.