"Menim, da obstaja možnost, da je bila bomba na letalu, kar jemljemo zelo resno," je dejal za ameriški radio, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Tudi britanski premier David Cameron je v četrtek dejal, da "je bolj verjetno kot ne", da je strmoglavljenje letala, v katerem je umrlo vseh 224 ljudi na krovu, povzročila teroristična bomba.
Letalo je strmoglavilo kmalu po vzletu iz egiptovskega letoviškega mesta Šarm el Šejk, skrajna Islamska država (IS) pa je prevzela odgovornost.
Rusija in Egipt medtem vztrajata, da je še prezgodaj za kakršnekoli sklepe, saj analiza črnih skrinjic še poteka. Egiptovski minister za civilno letalstvo Hosam Kamal je v četrtek poudaril, da ni še nobenih dokazov in podatkov za to teorijo, Kremelj pa jih je označil za špekulacije.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Britanski The Times je medtem danes poročal, da ima stališče Obame in Camerona podlago na prestreženih komunikacijah med skrajneži.
Britanski in ameriški obveščevalci so v skupni operaciji, v kateri so uporabljali satelite, ujeli elektronsko komunikacije med skrajneži IS na Sinaju in v Siriji, ki kažejo, da je bombo na letalo prinesel potnik ali član letališkega osebja, je poročal časnik.
Dopisnik britanskega BBC za varnost Frank Gardner pa je poročal, da britanske varnostne službe sumijo, da je nekdo eksplozivno telo podtaknil v prostor za prtljago, preden je letalo vzletelo. Položil naj bi ga v ali na prtljago.
Velika Britanija je zaradi omenjenih domnev o bombi v četrtek začasno ustavila lete med Šarm el Šejkom in Veliko Britanijo. Danes bo iz Šarm el Šejka začela evakuirati britanske turiste, ki naj bi jih bilo okoli 20.000. Evakuacija naj bi trajala od sedem do 10 dni.