»Washington in zavezniki se očitno pripravljajo na vojno z Rusijo kar na njenem pragu, istočasno pa govorijo o ruskih provokacijah,« je v nedavnem intervjuju povedal politični analitik Don DeBar. Njegov komentar je sledil novici, da nameravajo Združene države Amerike v bližino ruske meje napotiti 4.000 pripadnikov Natovih oboroženih sil, medtem ko Rusi v Siriji bombardirajo, tako DeBar, upornike, katere podpirajo Američani. »To je slabo znamenje,« je dejal DeBar. »Običajno ti nekdo pred vrata pripelje vojsko, če se namerava vojskovati s tabo.« Kot pravi, je še posebej problematično dejstvo, da se večina Američanov sploh ne zaveda, kaj se dogaja. Dodal je še, da številni ameriški medij namerno ignorirajo poročila, da je bila na ruski prag napotena vojska. »Vojna med Natom, Združenimi državami Amerike in Rusijo bi lahko pomenila slovo kakršnekoli svetle prihodnosti, če že ne kar konec človeštva,« je še povedal analitik.
»Vojna med Natom, Združenimi državami Amerike in Rusijo bi lahko pomenila slovo kakršnekoli svetle prihodnosti, če že ne kar konec človeštva.« - Don DeBar
Ruska grožnja
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Američani in njihovi zavezniki Rusijo obtožujejo, da v Siriji mečejo bombe na upornike, ki jih podpirajo Američani. Rusi obtožbe zanikajo, češ da so edine tarče pripadniki Islamske države, ki delujejo v Siriji in Iraku. Povsem mogoče je tudi, da se Rusom pridruži še Kitajska, katere moč Američani podcenjujejo. V bližini ruske meje sta svoje vojaške sile združili Finska in Švedska, katerima hrbet krije Nato. Švedska vlada je pred kratkim oznanila, da bo skupaj s finsko vojsko ustanovila pomorsko silo, s katero se nameravajo zoperstaviti ruski grožnji. Finska na severovzhodu meji na Rusijo, Švedska pa dobro ve, kako je, če Rusi zaidejo na tvoje ozemlje. Združena pomorska sila bo ugoden način za obe državi, ki si želita članstva v Natu, da izvajata skupne vojaške vaje v bližnji okolici Arktike. Sodeč po poročanju švedskih medijev, bo nova pomorska sila tesno sodelovala z Natom, kar pomeni le še dodatno tveganje, da bo med državami pod njegovim okriljem in Rusijo izbruhnila vojna.
Združena pomorska sila bo ugoden način za obe državi, ki si želita članstva v Natu, da izvajata skupne vojaške vaje v bližnji okolici Arktike.
Bliskovita vojna
Natove največje vojaške vaje v več kot desetletju se tako zdijo provokacija, obenem pa tudi odziv na agresivne poteze Vladimirja Putina v Vzhodni Evropi in v Siriji. V vajah sodelujejo vse štiri veje ameriške vojske. Z vajami se bo Nato z zavezniki pripravil na bliskovito razporeditev sil v primeru krize bodisi v Evropi bodisi v njeni okolici. »Takšne vaje pomagajo zagotoviti pripravljenost za izvedbo misij v navezi z drugimi narodi v najkrajšem možnem času,« je dejal podpolkovnik Christopher Karns, predstavnik Vojnega letalstva Združenih držav Amerike.