Tiskovni predstavnik policije Kamal Singh Bam je sporočil, da je policija protestnike pozvala, naj se razidejo, ker tega niso storili, pa je nanje streljala. Pri tem je bil ranjen indijski državljan, ki je nato umrl v bolnišnici.
V spopadih na mejnem prehodu, ki leži kakih 90 kilometrov južno od Katmanduja, so bili ranjeni štirje policisti.
Policija je pred tem nad protestnike šla tudi s pendreki, saj od 24. septembra blokirajo prehod, s tem pa tudi dostavo življenjsko potrebnih dobrin v Nepal, kjer so bili zaradi te blokade med drugim prisiljeni v zmanjšanje porabe goriv.
V spopadih med policijo in protestniki je bilo od uveljavitev nove ustave septembra ubitih več kot 40 ljudi.
Protestniki prihajajo iz vrst nepalske etnične manjšine Madhesi, ki živi predvsem na južnih planotah. Protestirajo, ker bodo zaradi novih notranjih meja, kot jih določa nova ustava, politično marginalizirani.
V spopadih med policijo in protestniki je bilo od uveljavitev nove ustave septembra ubitih več kot 40 ljudi, potem ko so po smrtonosnem potresu sprte politične stranke le dokončale ustavo.
Naftna kriza je poslabšala odnose med Nepalom in njegovo močno sosedo Indijo, saj oblasti v Katmanduju obtožujejo New Delhi, da je vzpostavil "neuradno blokado", da bi na ta način pokazal nezadovoljstvo z novo ustavo.
New Delhi to zanika in je sosedo pozval k dialogu s pripadniki naroda Madhesi, ki imajo kulturne, lingvistične in družinske vezi z Indijci, ki živijo preko meje.