V to kategorijo se trenutno vsega skupaj uvršča nekaj več kot 200 njenih elektronskih sporočil, čeprav sama trdi, da prek elektronske pošte ni pošiljala ali prejemala nobenih zaupnih podatkov, poročata spletna Deutsche Welle in BBC.
Minuli mesec so oblasti kategorijo v določeni meri spremenile 63 izmed elektronskih sporočil Clintonove, pri čemer so v večini cenzurirale določene občutljive podatke.
Nekdanja ameriška državna sekretarka in najverjetnejša kandidatka demokratov za predsedniške volitve leta 2016 je tarča afere, ker je v času vodenja State Departmenta namesto službenega strežnika za elektronsko pošto uporabljala zasebnega. Posledično zveznemu arhivu ni predala celotne elektronske korespondence iz tistega časa, s čimer pa je kršila pravila.
Clintonova je takoj ob izbruhu afere zatrdila, da ničesar ne skriva in da je zasebni račun uporabljala le, ker je bilo to zanjo prikladneje. Svoje ravnanje je tudi obžalovala in je State Departmentu takoj posredovala "sporna" sporočila iz časa ministrovanja, sama pa tudi predlagala javno objavo njenih sporočil.
Clintonova naj bi v času službovanja na zunanjem ministrstvu med leti 2009 in 2013 skupno prejela oziroma poslala 62.320 elektronskih sporočil.