Julij je prav tako tretji mesec zapored, v katerem so zabeležili rekord. Junija je zunanje meje EU prečkalo 70.000 beguncev in migrantov, navedbe Frontexa povzema avstrijska tiskovna agencija APA. Med migranti sicer prevladujejo Sirci in Afganistanci.
V prvih sedmih mesecih letošnjega leta je tako EU doseglo skupno 340.000 migrantov, medtem ko so jih v enakem obdobju lani našteli 123.000, v celotnem letu 2014 pa 280.000.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Še donedavno je največ migrantov poskušalo Evropo doseči preko Italije, a zaradi nevarne poti čez Sredozemlje so se migracijski tokovi v zadnjem času preusmerili proti Grčiji. Turčijo namreč od grških otokov v Egejskem morju loči le nekaj kilometrov morja. Tamkajšnje oblasti pa niti približno niso pripravljene na tako silovit naval migrantov. Številni namreč po več tednov prebivajo na obalah ali cestah, preden jih sploh registrirajo, da lahko nadaljujejo pot proti Atenam.
Direktor Frontexa Fabrice Leggeri je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa poudaril, da se Evropa tako sooča z izrednimi razmerami, ki od vseh članic EU zahtevajo, da podprejo države, ki se soočajo z migracijskimi pritiski na svojih mejah. V Frontexu so poudarili, da za svoje delo predvsem v Grčiji in na Madžarskem potrebujejo dodatna sredstva in več osebja.