Kot je povedal Martin Xuereb iz reševalne postaje za migrante na Malti, ki sodeluje v iskalno-reševalni akciji, ni verjetno, da bodo našli še kakšne preživele. Avstrijska in nemška tiskovna agencija APA in dpa sicer poročata, da več ladij, ki delujejo v okviru operacije EU za iskanje in reševanje migrantov v Sredozemskem morju Triton, danes nadaljuje iskanje. V akciji je sodelovalo sedem ladij in helikopter.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Sredozemsko morje velja trenutno za najbolj smrtonosno mejo na svetu. Po podatkih Mednarodne organizacije za migracije (IOM) je v poskusu prebiti se s severa Afrike v Evropo samo letos umrlo že več kot 2000 migrantov. Doslej najbolj tragična nesreča se je zgodila aprila letos, ko je umrlo kar okoli 800 migrantov.
Do nesreče je prišlo le okoli 25 kilometrov od obale Libije, blizu kraja Zuvara. Po podatkih, ki jih navajata APA in dpa, je bilo sicer na čolnu med 600 in 700 migrantov, rešili pa so jih le okoli 370 ter našli 25 trupel. Ladja s trupli in preživelimi nesreče je po navedbah italijanske obalne straže, ki jih povzema APA, že na poti v Italijo in naj bi popoldne prispela v Palermo.
Prenapolnjen ribiški čoln je v sredo dopoldne poslal klic na pomoč italijanski obalni straži v Catanii. Ko se mu je bližala prva reševalna ladja, ladja Le Niamh irske mornarice, so se panični migranti nagnetli na eni strani čolna, zaradi česar se je ta prevrnil. Po navedbah reševalcev je nato zelo hitro potonil, ker je bil iz kovine. Kakih sto ljudi naj bi bilo pri tem zaprtih v podpalubju.