Po predstavnikih Bele hiše je v torek tudi državni sekretar John Kerry med novim v vrsti zaslišanj okrog jedrskega dogovora z Iranom zatrdil, da Pollardova izpustitev ni povezana s tem. V ZDA se pojavljajo ugibanja, da bodo Pollarda izpustili, ker želi administracija predsednika Baracka Obame malce umiriti izraelsko nasprotovanje jedrskemu dogovoru, ki se preko lobistov prenaša v ameriški kongres.
Pollard je bil leta 1987 obsojen na dosmrtni zapor zaradi vohunjenja za Izrael. Njegov primer je obremenjeval odnose med državama praktično od aretacije.
Če bi ameriška vlada ugovarjala, bi ga lahko v zaporu zadržali še 15 let, preden bi lahko ponovno prosil za pogojni izpust.
Delal je kot civilni analitik pri mornariški obveščevalni službi, njegovi zagovorniki pa trdijo, da je predajal le informacije o arabskih državah, Pakistanu in Sovjetski zvezi, nikakor pa skrivnosti, ki bi ogrožale nacionalno varnost ZDA.
Izrael je ameriškemu Judu Pollardu leta 1995 celo podelil državljanstvo in vseskozi zahteval njegovo izpustitev. Danes 60-letni Pollard je v zaporu zbolel za diabetesom in ima visok krvni pritisk. Za zapahi se je vzorno obnašal in je zaradi tega upravičen do pogojnega izpusta po 30 letih, čeprav je bil obsojen na dosmrtni zapor.