Na vprašanje, katera rešitev bi bila boljša za Slovenijo ter ali so napravili analizo stroškov v primeru prvega in drugega scenarija, je minister odgovoril, da to še delajo, ter opozoril, da ne gre samo za finančne posledice, temveč tudi za geostrateške in ostale.
Tudi ocene, kakšen bi bil vpliv načrta B na bruto domači proizvod in sploh na območje evra, na obrestne mere in tako naprej, je po ministrovih besedah zelo težko pripraviti.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Določene ocene sicer so, a ker takšnih primerov v preteklosti ni bilo, je zelo težko iz katerih koli izkušenj sklepati o nekem realnem obsegu, je opozoril.
Danes se tako po Mramorjevih navedbah razprava finančnih ministrov nadaljuje. "Malo smo prespali, še preračunavali, upoštevali dodatne faktorje, se pogovarjali, bomo videli, kakšen bo rezultat," je dejal.
Na vprašanje, ali so v soboto ministri razpravljali o nemški ideji začasnega grexita, ki je zaokrožila v javnosti, je Mramor dejal le, da so razpravljali o mnogih možnostih; o stališču Slovenije do te ideje ni želel govoriti.
Po srečanju finančnih ministrov se bodo ob 16. uri v Bruslju sestali še voditelji držav v območju evra, med njimi slovenski premier Miro Cerar.
Krizni vrh celotne EU pa so odpovedali. Predsednik Evropskega sveta Donald Tusk je odločitev pospremil s komentarjem: "Evrski vrh se začne ob 16. uri in bo trajal, dokler ne končamo pogovorov o Grčiji."
Nekateri odločitev o odpovedi vrha EU tolmačijo kot pozitivno znamenje, saj je veljalo prepričanje, da bi bil to vrh o grexitu, drugi pa za zdaj v tem vidijo zgolj poskus umiritve ugibanj o grexitu, ki so se znova začela stopnjevati.