"Odločno se jih bomo lotili. Nigerijci ne bodo obžalovali, da so nam zaupali odgovornost," je zagotovil. Po njegovih besedah je Boko Haram "brezobzirna, brezbožna skupina, ki je tako oddaljena od islama, koliko si lahko zamisliš".
72-letni Buharu, ki je po veroizpovedi musliman, je napovedal, da bo vzpostavil nov vojaški poveljniški center v Maiduguriju, glavnem mestu zvezne države Borno, ki velja za utrdbo Boko Harama. "Zmage ni mogoče doseči iz poveljstva v Abuji," je poudaril.
Obljubil je, da bo naredil vse, kar je v njegovi moči, za rešitev tisoče talcev, ki so še vedno v ujetništvu skrajnežev, med njimi 219 šolark, ki so bile aprila lani ugrabljene v mestu Chibok na severovzhodu države, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Buhari je na predsedniških volitvah 28. marca s 54 odstotki premagal prejšnjega predsednika Goodlucka Jonathana. Tokrat se je prvič zgodilo, da je vladajoča stranka v največjem afriškem gospodarstvu oblast mirno predala opoziciji.
Novega predsednika je v Abuji pozdravila navdušena množica ljudi. Konferenčni center, kjer je potekala slovesna prisega, je bil okrašen v barvah Buharijeve stranka Vsenapredni kongres - zeleno, belo in svetlomodro. Po pisani slovesnosti s tradicionalnim plesom, nastopi in vojaškim mimohodom je Buhari uradno prisegel pred vrhovnim sodnikom Mahmudom Mohammedom, navaja nemška tiskovna agencija dpa.
Prisege so se udeležili številni ugledni gosti iz tujine, med njimi generalni sekretar ZN Ban Ki Moon, ameriški državni sekretar John Kerry in posebni kitajski odposlanec Han Changfu. Prišli so tudi številni afriški voditelji - južnoafriški predsednik Jacob Zuma, predsednik Gvineje Alpha Conde, Robert Mugabe iz Zimbabveja in ganski predsednik John Dramani Mahama.
V prestolnici so zaradi slovesnosti močno poostrili varnostne ukrepe. Po ulicah so patruljirali vojaki, na cestah, ki vodijo iz in v Abujo so postavili nadzorne točke, hotele in konferenčni center pa je varovalo več tisoč policistov.