Strojnik Marijan Gudelj je po desetletnem delu v Vodoprivredi Imotski prejel verjetno najnižjo odpravnino, ki so jo kdaj koli izplačali kakemu delavcu na Hrvaškem, navaja Slobodna Dalmacija na svoji spletni strani. Njegovih 44 kolegov pa ni prejelo kaj dosti več, večinoma med 100 in 500 kun (med 13,3 in 66,6 evra).
Gudelj pravi, da ni pričakoval niti teh 57 kun, potem ko je podjetje ugasnilo po triletnem stečajnem postopku. Pravi, da je dvignil 50 kun, bankovec pa bo shranil za spomin. Dodaja, da je sedem kun plačal za stroške banki.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
"Moje bivše podjetje bi lahko delalo še naprej, lahko bi zaposlovali, saj smo imeli stroje, tovornjake, svoje prostore in smo bili eni najboljših na Hrvaškem. Zakaj je podjetje propadlo, naj razišče nekdo drug," je dejal.
Sindikati so opozorili, da sta stečajni upravitelj in stečajni sodnik večkrat znižala vrednost podjetja ter da so delavci na koncu dobili komaj nekaj več kot odstotek svojih terjatev.
Stečajni upravitelj odgovornost prelaga na sindikate, ki se menda niso strinjali s prodajo podjetja. Splitski časnik napoveduje, da zgodba še ni končana in da bodo sledile tožbe delavcev proti državi.